Side project na dnes – Hipstelvetica

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie.Nedávno sme tu mali package design piva, ktorí sa nechal inšpirovať PANTONE farbami a pri každom druhu použil na obale presný odtieň nápoja. Menej výraznou časťou dizajnu bolo písmo, ktorým bolo uvedené označenie farby. A práve o ňom vám dnes povieme niečo viac.

Hipstelveticu navrhol freelance art director José Gomes. Ide o písmo, ktoré sa hodí pre využitie vo väčších veľkostiach, keďže ide o tzv. display font – písmo určené pre nadpisy. Font vznikol ako side project.

Neskrýva inšpiráciu v populárnom písme Helvetica – koniec koncov, jeho názov hovorí za všetko. Práve spomínaná Helvetica je obľúbenou voľbou mnohých alternatívnych projektov a tak sa José rozhodol trochu prehĺbiť alternatívnu stránku.

24f105f35d4b76d66964acc1d9706c39

b1c19d16fc6911443ef65d576cb6dcc1-1

Ide o vôbec prvý na typografiu zameraný projekt, ktorý vytvoril. Tvorivý proces si celkom užíval, keďže na margo „výroby” písma hovorí: „Dúfam, že si pri používaní Hisptelveticy užijete toľko zábavy, ako ja pri jej vytváraní.”

Zábavu si môžete s písmom užívať bezplatne, tak pre personálne ako aj komerčné projekty. Sťahujte priamo z Josého Behance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nový partner – zľava na banerové systémy

Firma MADNESS ponúka zľavu 10 % pre registrovaných čitateľov DeTePe na všetky banerové systémy. Zľavový kupón nájdete v rubrike PARTNERI.