Side project na dnes: Niečo visí vo vzduchu

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Typografia, street art a pozitívne heslá. To sú hlavné ingrediencie projektu, ktorý si rozbehol francúzsky výtvarník Stéphane Koyama-Meyer.

Stéphane aktuálne pôsobí vo švajčiarskom Bazileji. Jeho Street Mobiles spája veci, ktoré Stéphane, známy aj pod prezývkou Traz, miluje. Výsledkom zaujímavého spojenia sú citáty a heslá, ktoré sa vďaka Stéphanovi objavujú v uliciach.

Nezdobia však priamo steny, chodníky či dopravné prostriedky ale visia v priestore. Ako materiál používa Traz kov, hliník či plasty, ktoré by inak skončili ako odpad. Jeho výtvory v sebe spájajú nielen pestrosť materiálov ale aj farieb či textúr.

bebold_670 traz-paris-sep15-01_670 takecare_670 traz-bsl-01_670 traz-chp-04 traz-chp-02

Práve vďaka tomu vzniká v rámci kompozície konkrétneho textu určitá hierarchia podobne ako pri tvorbe na papieri. Takýmto spôsobom môže byť jedno slovo zdôraznené, iné naopak nápadné menej. Posolstvá pre svoje inštalácie čerpá z diel svetových básnikov, filozofov ale aj hip-hopových umelcov.

Svojim projektom tak nielen neustále podporuje a rozvíja vlastnú kreativitu, ale poskytuje aj podnety pre ostatných, ktorí sa s jeho umením stretnú. Možno im jeho visiace graffitti zlepší deň, prinúti ich k zamysleniu a pozitívnemu vnímaniu sveta.

O autorovi

Stéphane je absolventom vizuálnych a grafických umení. Vystavoval po celom svete aj jeho práca bola publikovaná vo viacerých knihách. Je spoluzakladateľom kolektívu Back To Type. Viac sa o ňom a jeho práci môžete dozvedieť na oficiálnom webe Traz.fr.

 

zdroj: designtaxi, traz.fr

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ktoré fonty sa oplatí mať doma? II. časť

V predošlom diele sme vám predstavili niekoľko písiem, ktoré by sa vám mohli hodiť. Ako tvrdí taliansky dizajnér Massimo…
pokračovanie článku

Dubaj predstavil svoje oficiálne písmo

Najvyššie budova sveta, krytá zjazdovka ale najnovšie aj vlastný font. Metropola ho predstavila svetu iba nedávno.
pokračovanie článku

Vytvorte si univerzálne písmo

Projekt s názvom Universal Sans uvádza do života zaujímavú myšlienku. Na začiatku dostanete sans serif písmo, ktoré si môžete…