Rozsiahly relaunch značky Lloyd Bank

Finančný ústav Lloyd Bank patrí v Británii k prestížnym značkám, s ktorými sa spája ikonický logo dizajn. V roku 1998 prešla banka zlúčením, ktorý sa okrem iného prejavil aj v novom pomenovaní Lloyds TSB. Táto fúzia bola nedávno opätovne rozpustená a tak sa v Lloyd Bank vrátili k starému menu. Bolo jasné, že inštitúcia, ktorá tak veľmi dbá o svoju identitu, nezostane iba pri tom. Oznámený relaunch značky, na ktorom sa podieľalo viacero kreatívnych agentúr, na seba nenechal dlho čakať.

Pôvodné logo, ktoré fungovalo počas fúzie spoločností

 

Lloyds_tsb_logo

 

Hlavná zásada, ktorej bolo potrebné sa pri inovovaní pridržiavať znela: priateľskejší postoj k zákazníkovi. Agentúry Rufus Leonard, RKRC/Y&R, Proximity London a mediálna agentúra MFC spojili svoje sily, aby priniesli uspokojivé riešenie kreatívneho problému. Ako hovorí creative director James Ramsden z Rufus Leonard: „Modernizovali sme ikonický motív čierneho koňa pre súčasný digitálny vek, pričom sme čerpali inšpiráciu z obrovského množstva emotívnych vizuálov, ktoré odrážali životnú realitu zákazníkov a vytvorili tak tonalitu, ktorú možno definovať ako ´závan čerstvého vzduchu´.“

Do procesu príprav nového vzhľadu Lloyd Bank sa zapojilo i Fontsmith. Ako je zrejmé z názvu štúdia, prispelo do projektu novou typografiou, ktorá je prispôsobenou verziou fontu FS Jack. Tip pre typofilov – na tomto blogu nájdete podrobné informácie o procese adaptácie písma pre potreby značky ako aj popis jednotlivých modifikácii, ktoré pôvodný FS Jack podstúpil.

Ukážka nového korporátneho fontu

Lloyds2

Zmeny neobišli ani kreditné, resp. debetné karty, webstránku banky a mnohé ďalšie elementy, z ktorých sa korporátna identita veľkej spoločnosti skladá. Dôležité bolo pritom dosiahnuť dostatočnú mieru flexibility tak, aby sa novovytvorený koncept dal využiť v čo najširšom rozsahu v rámci značky bez straty logickej nadväznosti jednotlivých prvkov.

Variant logotypu na bielom pozadí s inverznou typografiou

lloyd4

 

 

Príklady využitia novej identity

lloyd1 lloyd lloyd2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť