Redizajn loga – s citom či nemilosrdne?

Silné logo má veľký vplyv na vaše podnikanie. Je to nepopierateľné, stačí si spomenúť na symboly, ktoré reprezentujú logá silných celosvetových značiek. Rozhodnutie zmeniť logomôže byť pre vašu značku riskantný krok a taktiež môže viesť ku strate zákazníkov.

Nasledujúce logá sú príkladom firiem, ktoré ostali verné svojej symbolike a tradícii, ktorá pre nich funguje desiatky rokov. Pochopili, že stačí ak bude vizuálna štylistika loga zodpovedať aktuálnym trendom a potrebám.

Niektoré zo spoločností sa rozhodli od základu zmeniť podobu svojho loga. Tento krok však urobili ešte na začiatku svojho pôsobenia na trhu, kedy neboli známe natoľko, aby vizuálna zmena zmiatla zákazníkov.

Pozrite si aj zopár príkladov, kedy sa redizajn loga nestretol s úspechom. Niektoré značky sa vrátili späť k svojmu predošlému logu, iné ďalej pokračovali na ceste ku zmene.

Chcete si vyskúšať redizajnovať svoje staré logo? Radi vám s tým pomôžeme na našom workshope.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

DeTePe [dtp] newsletter – anketa

Vyhovuje Vám zasielanie newslettera vždy po pridaní nového článku na DetePe? Alebo by ste si priali zasielať radšej jednodňový alebo…
pokračovanie článku

Dobrý grafický dizajnér – 02. vrstvy a vzhľad

V predchádzajúcom článku som písal, aké dôležité je mať prehľadné vrstvy. Chcem nadviazať a popísať možnosti, ktoré sa nám ponúkajú vo…
pokračovanie článku

Set watercolor textúr zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set textúr s vodovkovým efektom, ktorý môžete nájsť na portáli Graphic Burger. Ak…