Pozrite si zbierku ťahákov. Pre grafikov.

Dizajn blog Hongkiat.com, zozbieral skutočne pestrú hromadu infografík a cheatsheet wallpaperov, ktoré majú byť pomôckou každému, kto sa venuje práci s grafikou. V minulosti už podobné zbierky ťahákov na tomto portáli vznikli, boli však určené najmä fotografom a web dizajnérom. Podľa očakávaní teraz konečne prišiel rad aj na ľudí, čo sa živia grafickým dizajnom.

Kolekcia zahŕňa užitočné pomôcky a skratky využiteľné v programoch, s ktorými bežne grafici prichádzajú do styku. Nájdete tu rady ako si vybrať správny nástroj pre konkrétnu úlohu, ako pracovať s farbami, logami, či písmom, aký rozmer papiera použiť, klávesové skratky a mnohé iné. Múdre obrázky vám dokonca poradia pri navrhovaní aplikácií pre mobilné zariadenia. Skrátka a dobre – zvýšia vašu produktivitu. Ak ich, samozrejme, vyskúšate.

Niektoré z pomôcok si môžete pozrieť nižšie. Zvyšok nájdete na: http://www.hongkiat.com/blog/cheatsheet-graphic-designers/

iD color-coordination-2 typography-infographic elements-of-design  ios-android-design

zdroj: hongkiat.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Set pixel perfect ikoniek zadarmo!

Na graphicburger je aktuálne dostupná na voľné stiahnutie napríklad táto zbierka ikoniek. Všetky sú vo formátoch AI a EPS,…
pokračovanie článku

Logitech prichádza s omladenou tvárou

Spoločnosť predstavila novú vizuálnu identiou, ktorá je z veľkej časti založená na typografii. Redizajn prichádza s výrazným logotypom a kontrastnou paletou.
pokračovanie článku

Retro ponuka – Photoshop 1.0.1 zadarmo

Čo ste robili v roku 1990? Bratia Thomas a John Knollovci vtedy vypustili von do sveta jednu z verzií softwaru, ktorý…