Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

cover2 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

Dvojmiliónové mesto, ktoré bolo založené ešte v roku 1067, je dnes dynamickým transportným, kultúrnym a vedeckým centrom. Teda aspoň podľa toho, čo vravia oficiálne zdroje z radnice. Nech je ako chce, od augusta minulého roku pracovala medzinárodná agentúra INSTID na novom vizuále pre Minsk.

Hlavným dôvodom, prečo sa bieloruská metropola rozhodla pre vynovenie svojho imidžu, je zlepšenie identifikácie Minsku vo svete – najmä z pohľadu turizmu, investícií či obchodu. Druhým, nemenej dôležitým cieľom bolo dať miestnym pocit, že môžu byť na svoje mesto hrdí a vytvoriť určitú formu komunity, mestskej kultúry, ktorá by bola základom pre ďalší rozvoj. Novú identitu by mal Minsk začať využívať niekedy v lete.

Miesto toho, aby sa pokúsili vytvoriť koláž všetkých aspektov života Minsku, rozhodli sa v INSTIDe pre jeden smer. Slogan Think Minsk, je oslovením tých, pre ktorých by mohlo byť toto mesto zaujímavé – turistov, investorov a vôbec všetkých šikovných ľudí. Podľa tvorcov je to správa, že Minsk je otvorený poznaniu a novým myšlienkam. Chcú takto okrem iného nasmerovať metropolu do vôd svetovej ekonomiky.

minsk1 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

Modrobiele pruhy sú hlavnou charakteristikou nového dizajnu

 

Minimalistická grafika vizuálov vznikla spojením modrej, ktorá (vraj) zosobňuje komunikáciu, intelekt, či abstraktné myslenie, a prvku línie, ako najtvarovateľnejšieho z geometrických útvarov. Mierny nedostatok zaužívaných symbolov mesta vyriešili dizajnéri alternatívnym prístupom k tvorbe vizuálnej identity.

„Rozhodli sme sa nevytvoriť konkrétny dekoratívny symbol. Skôr sme sa pokúsili navrhnúť podklad pre implementovanie a rozvrhnutie kreatívnej energie obyvateľov Minsku, a to prostredníctvom definovania veľmi jasných, stručných a abstraktných zásad pre vizuálny štýl mesta.“

 

minsk2 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

Think Minsk. Hlavný message kampane

 

Modro-biele pruhy následne zakomponovali do viacerých veľmi vydarených foriem a aplikácií. Mnohé z nich sú zatiaľ len vo fáze „krásneho obrázku“, ale i tak je zaujímavé sledovať, aké pestré sú možnosti využitia vizuálnej identity mesta. Teraz je dôležité, aby projekt prešiel od konceptu do finálnej podoby.

Hlavnou devízou celého vizuálu je určite jednoduchosť. To, čo môže byť na druhej strane jeho slabinou, je všeobecnosť, ktorú z pruhovaného návrhu cítiť. Takéto riešenie je možné aplikovať na väčšinu miest, dizajnu chýba určitý prvok identifikácie so samotným Minskom, ktorý má nakoniec reprezentovať. Tvorcovia identity však vidia bieloruské veľkomesto ako rušné miesto, ktoré sa konštantne vyvíja.

Práve to bolo pravdepodobne dôvodom, prečo mu na krk nehodili povraz s kotvou, ktorú by mohol predstavovať špecifický symbol, ktorý sa často zvykne rýchlo opotrebovať. Jediným náznakom takéhoto prvku je veľké M, ktoré sa z času na čas objaví v dizajn manuále.

Ten obsahuje množstvo spôsobov aplikovania novej identity. Okrem klasických vecí ako sú brožúry, vizitky a bilbordy, v ňom možno nalistovať aj dizajn šálok či pohárov, textilu a odznakov alebo dokonca gumákov. Lebo ani v Minsku nesvieti slnko každý deň.

 

Niektoré ďalšie spôsoby aplikácie novej identity

minsk6 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku minsk5 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku minsk4 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku minsk3 - Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

 

Páči sa Vám nová vizuálna identita Minsku?

[myo_poll poll =7474 type = bar perc = yes]
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
17439626 10202724372788562 1480171214 n 380x220 - Raňajkové Dizajn MENU – Europapier Slovensko
pokračovanie článku

Raňajkové Dizajn MENU – Europapier Slovensko

24.3.2017, 9:00 – 12:00 hod. Europapier, Panónska cesta 40, Bratislava Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje spolu s partnermi srdečne pozvať na…
05 v hodinach 380x220 - Mimi a Líza 2 na DVD
pokračovanie článku

Mimi a Líza 2 na DVD

Nové rozprávky Mimi a Líza 2 sú už aj na DVD. V premiére ste ich mohli vidieť počas Vianočných sviatkov…