Pozor na cyklistov – zaujímavá kampaň o bezpečnosti na cestách

Práve sa pozeráte na časť zaujímavej kampane, ktorú má na svedomí Brazílska agentúra Heads Propaganda. Hlavným motívom, ktorý možno z vizuálov ľahko odčítať, sú riadidlá viacerých bicyklov, visiace na stene ako nejaký druh trofeje. Je totiž pravdou, že práve nedostatočné rešpektovanie ľudí na bicykloch zo strany ľudí v autách je príčinou mnohých nebezpečných situácií a nehôd v tejto krajine. Zjednodušene by sa dalo povedať, že to na cestách vyzerá, ako by prebiehal hon na cyklistov.

Pre niekoho možno mierne úsmevne spracovanie a námet, sú sprevádzané textom, nad ktorým sa už pousmeje málokto: Každý deň, je na brazílskych cestách a v uliciach zabitých viac a viac cyklistov. Rešpektujme ich. Prestaňme loviť.

4 3

Posolstvo hovorí celkom jasne. Cieľom kampane je vyvolať diskusiu o bezpečnosti cestnej premávky a najmä ohľaduplnosti voči cyklistom. Mierne provokatívne stvárnenie sa podľa nás k téme, o ktorej je reč, celkom hodí. Čo myslíte vy? 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe CC pre študentov zadarmo!

Adobe počas korona epidémie sprístupnil svoje študentské licencie bezplatne. Chce tak pomôcť mladým tvorcom, ktorí sa ocitli v izolácii.
pokračovanie článku

Font dňa – Syrup

zľava 25% do 7. decembra
pokračovanie článku

Dizajn Kiosk

Študenti a absolventi Katedry vizuálnej komunikácie vás pozývajú na akciu Dizajn Kiosk! V utorok 15. 9. na Dobrom trhu nájdete u nich nielen…