Pozor na cyklistov – zaujímavá kampaň o bezpečnosti na cestách

Práve sa pozeráte na časť zaujímavej kampane, ktorú má na svedomí Brazílska agentúra Heads Propaganda. Hlavným motívom, ktorý možno z vizuálov ľahko odčítať, sú riadidlá viacerých bicyklov, visiace na stene ako nejaký druh trofeje. Je totiž pravdou, že práve nedostatočné rešpektovanie ľudí na bicykloch zo strany ľudí v autách je príčinou mnohých nebezpečných situácií a nehôd v tejto krajine. Zjednodušene by sa dalo povedať, že to na cestách vyzerá, ako by prebiehal hon na cyklistov.

Pre niekoho možno mierne úsmevne spracovanie a námet, sú sprevádzané textom, nad ktorým sa už pousmeje málokto: Každý deň, je na brazílskych cestách a v uliciach zabitých viac a viac cyklistov. Rešpektujme ich. Prestaňme loviť.

4 3

Posolstvo hovorí celkom jasne. Cieľom kampane je vyvolať diskusiu o bezpečnosti cestnej premávky a najmä ohľaduplnosti voči cyklistom. Mierne provokatívne stvárnenie sa podľa nás k téme, o ktorej je reč, celkom hodí. Čo myslíte vy? 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pergamen má dva shortlisty na Pentawards

Prestížna dizajnérska súťaž zverejnila výber prác pre finálne posúdenie. Trnavské štúdio má na shortliste hneď dve práce.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Bom Dia Alacati

Bom Dia je snídaňový, brunchový a koktejlový bar v tureckém İzmiru. Jedná se o oblíbený spot místních obyvatel i rekreantů.
pokračovanie článku

Pôsobivé vizualizácie pracovného stola zadarmo!

Na graphicburger môžete aktuálne okrem iného nájsť napríklad aj túto sadu vizualizácií. Náhľady pracovnej plochy, ktoré nájdete v tomto…