Plzeň vybrala svoje nové logo

Západočeské mesto sa po novom bude navonok prezentovať vizuálnym štýlom, ktorého základ tvorí šípka s názvom metropoly. Tá je vždy doplnená o rôzne prívlastky späté s mestom. Pozrite sa na identitu detailnejšie.Nová vizualita nadväzuje na historický odkaz heraldiky, základnými farbami sú preto práve zelená a žltá. A ako vidí nové logo primátor Martin Zrzavecký?

“V jednoduchosti je sila. Som presvedčený, že kúzlo nového loga sa ukáže vo chvíli, kedˇbude používané pri rôznych príležitostiach.”

ImageHandler-1.aspx ImageHandler.aspx

Autorsky návrh zastrešilo Dynamo design s.r.o. Štúdio stojí aj za viacerými známymi vizualitami ako nparíklad Air Bank, Škoda Transportation, Rock for People či Akademia věd České republiky.

ImageHandler-6.aspx ImageHandler-7.aspx

Vizuálný štýl ktorý navrhli má podľa nich vystihovať patriotizmus obyvateľov i rozmanitosť mesta. Ako vhodný nástroj pre dosiahnutie týchto cieľov vidia práve otvorený a hravý systém. V tomto prípade ide o koncept základnej časti loga a modulárnej doplnkovej časti obsahujúcej text podľa konkrétnej príležitosti. Nechýbajú ani drobné vtípky ako napríklad nárečové skvosty na odznakoch.

ImageHandler-2.aspx ImageHandler-3.aspx

Vizuálna identita z ich dielne by sa mala začať využívať v praxi od júna 2016, proces implementácie potrvá niekoľko mesiacov. Ako sa vám identita páči?

ImageHandler-8.aspx ImageHandler-4.aspx ImageHandler-5.aspx

zdroj: font.cz

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Redizajny roku 2015

Rok 2015 bol rokom viacerých redizajnov. Či už šlo o azda najvýraznejšiu zmenu v podobe nového loga Google, alebo mnohých…
pokračovanie článku

LEGO a podoby jeho loga

Každé logo vzniká so zámerom, aby reprezentovalo značku čo najdlhšie. Nič však netrvá večne. Výnimkou nie sú ani logá…
pokračovanie článku

Hodnota dizajnu a logo SK/EU2016

Diskusia o novej podobe loga ma inšpirovala k úvahe o hodnotení dizajnu a prístupu obornej a laickej verejnosti. Zamyslel som sa nad tým,…
pokračovanie článku

Psychológia v online marketingu

19. máj, 18:00 – 21:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava