Plzeň vybrala svoje nové logo

Západočeské mesto sa po novom bude navonok prezentovať vizuálnym štýlom, ktorého základ tvorí šípka s názvom metropoly. Tá je vždy doplnená o rôzne prívlastky späté s mestom. Pozrite sa na identitu detailnejšie.Nová vizualita nadväzuje na historický odkaz heraldiky, základnými farbami sú preto práve zelená a žltá. A ako vidí nové logo primátor Martin Zrzavecký?

“V jednoduchosti je sila. Som presvedčený, že kúzlo nového loga sa ukáže vo chvíli, kedˇbude používané pri rôznych príležitostiach.”

ImageHandler-1.aspx ImageHandler.aspx

Autorsky návrh zastrešilo Dynamo design s.r.o. Štúdio stojí aj za viacerými známymi vizualitami ako nparíklad Air Bank, Škoda Transportation, Rock for People či Akademia věd České republiky.

ImageHandler-6.aspx ImageHandler-7.aspx

Vizuálný štýl ktorý navrhli má podľa nich vystihovať patriotizmus obyvateľov i rozmanitosť mesta. Ako vhodný nástroj pre dosiahnutie týchto cieľov vidia práve otvorený a hravý systém. V tomto prípade ide o koncept základnej časti loga a modulárnej doplnkovej časti obsahujúcej text podľa konkrétnej príležitosti. Nechýbajú ani drobné vtípky ako napríklad nárečové skvosty na odznakoch.

ImageHandler-2.aspx ImageHandler-3.aspx

Vizuálna identita z ich dielne by sa mala začať využívať v praxi od júna 2016, proces implementácie potrvá niekoľko mesiacov. Ako sa vám identita páči?

ImageHandler-8.aspx ImageHandler-4.aspx ImageHandler-5.aspx

zdroj: font.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť