Písmo z Moonrise Kingdom na 30 dní zadarmo!

Wesa Andersona a jeho filmy sme na DeTePe spomínali už viackrát. Pri vytváraní svojich svetov a postáv je tento režisér skutočne vynaliezavý a neuveriteľne dôsledný, najmä čo sa týka vizuálnej stránky. Stačí pár záberov a hneď viete, že na režisérskej stoličke sedel práve on. Ak ste napríklad videli Moonrise Kingdom (alebo po našom „Až vyjde mesiac”), možno si pamätáte písmo použité v tomto filme. Páčilo sa vám? Máme dobrú správu – Tilda, tak sa font volá, je dostupná na voľné stiahnutie ako trial! :)

Typografia je dôležitou prísadou pri vytváraní vizuálu, to platí vo všeobecnosti a aj v prípade dizajnovania filmových rekvizít. Dvorná dizajnérka, Jessica Hische, vytvorila pre spomínaný film písmo, ktoré sa objavuje počas celého príbehu. Vidieť ho môžeme už v úvodných titulkoch a aj v tých záverečných.

V prípade, že patríte k priaznivcom ručných ťahov a pekných kriviek, bude sa vám Tilda páčiť. Autorka fontu spolu s Design Bureau nedávno uviedla písmo v dvoch veľkostiach, ktoré majú zabezpečiť, že jeho detaily sa budú vynímať v malých i veľkých rozmeroch.

Ako dobrá ukážka tejto všestrannosti poslúžia nasledovné vizuály, ktoré Jessica pripravila. A ozaj, písmo si môžete stiahnuť TU :).

2 1 5

zdroj: jessicahische.is, fontbureau.com, designtaxi.com

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Obal predáva, obal zarába

Slovenská polygrafia sa za posledné roky výrazne zmenila. Už to nie je len o rýchlosti a kvalite tlače, ale do…
pokračovanie článku

workshop kaligrafie

Osvojíš si používanie kaligrafického pera, precvičíš si písanie kurzívy a rímskej kapitály. Výsledkom tvojej práce bude elegantný grafický návrh…