Phraseology mení vaše slová na umenie

Pekné a funkčné písma dokážu nielen zlepšiť kvalitu dizajnu ale aj inšpirovať. Dnes vám preto predstavíme zaujímavý projekty skupiny umelcov a typografov. Jeho cieľom je vytvoriť z „obyčajného” textu kúsok umenia.

Funguje to jednoducho. Prídete na ich webstránku, nahráte písmeno, slovo alebo citát a šikovní tvorcovia navrhnú jedinečný dizajn, ktorý bude vychádzať práve z vášho príspevku.

Zakladateľ projektu Drew Melton považuje Phraseology za experimentovanie s typografiou. Impulzom pre rozbehnutie tohto úsilia bola myšlienka tvorby dizajnov, ktoré majú pôvod v textoch od náhodných ľuďmi. Zároveň je to skvelý spôsob, ako sa neustále zlepšovať vo vytváraní originálnej typografie.

Ďalej to už šlo celkom rýchlo. Drew kúpil doménu a nastavil veľmi jednoduchý formulár pre získavanie textovej inšpirácie. Za prvý týždeň sa mu podarilo získať viac ako 90 návrhov. Zdá sa teda, že o takýto projekt je vcelku záujem.

work_harder-V2-960x667hustlemuscle_success-final-960x832 Brave-960x540 Open-for-Business-960x1200

Postupne, s narastajúcim počtom príspevkov, bolo treba rozšíriť tím. Aktuálne sa okrem Drewa podieľa na chode Phraseology aj päť ďalších autorov, ktorí vytvárajú dizajny na základe slov a písmen od návštevníkov webu.

Všetky výtvory sú založené takmer výlučne na typografii. Občas sa však nájdu aj také, ktoré kombinujú tvorbu písiem s ilustráciou. Toto je ďalšia zaujímavá stránka projektu – posúvanie hraníc typografie a objavovanie nových možností. A to je super.

Follow_Your_Bliss-960x1031 FindSomeFreshAir-Final-960x720 keepCalm-960x960dont_kill_my_vibe-final-960x611

Viac originálnych dizajnov nájdete na oficiálnom webe.

 

zdroj: creativebloq.com

          phraseologyproject.com

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a papieroch online – posledné dva lístky

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Poviem vám o zaujímavostiach zo sveta papierov a keďže táto prednáška bude prebiehať online, vzorky všetkých papierov a tlačových techník dostanete kuriérom pred eventom. Aby keď vám budem o nich rozprávať tak ste si ich mohli ochytať :)
pokračovanie článku

Nik Collection od Google dostupný zadarmo

Google minulý rok predstavil svoj softvér na úpravu fotografií, ktorý má poskytnúť širokú paletu nástrojov a možností editovania. Cena…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Black Hammer Brewery

Výzvou bylo navrhnou obal pro jedno z nejzajímavějších a nejchutnějších piv v San Franciscu během jednoho měsíce. Designérka Celina Oh si…