Objavte farby s novým referenčným systémom

Ak sa vám bežné farebné schémy a palety zdajú trochu neprehľadné, možno pre vás máme riešenie. Vlastne nie my, ale Tracy Holmes, ktorá neskrýva svoje nadšenie pre farby.  Vytvorila nový farebný systém, ktorý prináša zaujímavú a navyše funkčnú alternatívu ku klasickým referenciám.

Systém s názvom BreakThroughColour obsahuje 216 kartičiek, ktoré sa pohodlne vojdú do dlane. Každá pritom obsahuje jedinečný odtieň – nechýbajú čierna a biela.

Každá karta má priradené vlastné číslo a rozpis konkrétneho odtieňa či saturáciu. Cieľom takéhoto systému má byť nielen pomôcť pochopiť podstatu toho, ako nejaká farba, či jej odtieň vznikajú, ale aj voľne experimentovať a vytvárať množstvo nápaditých a zaujímavých paliet. Pozrite sa na karty zblízka:

44 33 66

Ak vás nápad Tracy Holmesovej a projekt BreakThroughColour zaujal, môžete sa viac dozvedieť na jeho Kickstarter stránke. A – prípadne ho aj podporiť. Aktuálne sa autorke myšlienky podarilo vyzbierať takmer 55 000 kanadských dolárov – pôvodny cieľ bol 5 000.

55

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Umenie rozprávať

Taký dobrý rozhovor je naozaj na pochutenie, pretože dobrý rozhovor nečíta človek každý deň. Robil som rozhovory pre…
pokračovanie článku

PERGRAPHICA – nový kreatívny papier

Predstavujeme Vám novinku v portfóliu dizajnových papierov spoločnosti Europapier Slovensko – PERGRAPHICA® – nový rad papierov pre perfektný grafický dizajn a dokonalú…