Objavte farby s novým referenčným systémom

Ak sa vám bežné farebné schémy a palety zdajú trochu neprehľadné, možno pre vás máme riešenie. Vlastne nie my, ale Tracy Holmes, ktorá neskrýva svoje nadšenie pre farby.  Vytvorila nový farebný systém, ktorý prináša zaujímavú a navyše funkčnú alternatívu ku klasickým referenciám.

Systém s názvom BreakThroughColour obsahuje 216 kartičiek, ktoré sa pohodlne vojdú do dlane. Každá pritom obsahuje jedinečný odtieň – nechýbajú čierna a biela.

Každá karta má priradené vlastné číslo a rozpis konkrétneho odtieňa či saturáciu. Cieľom takéhoto systému má byť nielen pomôcť pochopiť podstatu toho, ako nejaká farba, či jej odtieň vznikajú, ale aj voľne experimentovať a vytvárať množstvo nápaditých a zaujímavých paliet. Pozrite sa na karty zblízka:

44 33 66

Ak vás nápad Tracy Holmesovej a projekt BreakThroughColour zaujal, môžete sa viac dozvedieť na jeho Kickstarter stránke. A – prípadne ho aj podporiť. Aktuálne sa autorke myšlienky podarilo vyzbierať takmer 55 000 kanadských dolárov – pôvodny cieľ bol 5 000.

55

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Hi

Jak začínáte svůj den? Ráno může být mnohem příjemnější, když na vás čeká Hi. Jednoduché a minimalistické typografické řešení…