Nový život písiem po japonsky – Noramaji

Tento úvod bude znieť ako z rozprávky. Každopádne… traja kamaráti z Japonska, Rintaro Shimohama, Naoki NishimuraShiny Wakaoka si našli záľubu v potulkách ulicami svojho rodného mesta. Na tom samozrejme nie je nič zaujímavé, však? Nešlo ale o bežné prechádzky – pátrali po vývesných štítoch, ceduľkách a takýchto veciach. A načo? Všetko bolo súčasťou ich najnovšieho projektu, ktorý pomenovali Noramoji. Pre prípad, že netušíte, čo to znamená, čítajte ďalej.

Voľný text. Tak možno preložiť tajomné japonské slovo (tajomné pre nás). Všetky ich úlovky majú spoločnú jednu vec. Možno už tušíte. Hej, obsahujú text, písmená, písma. Cieľom trojice kreatívcov bolo vytvoriť kompletnú typo sériu, ktorá by bola založená na jedinečnom fonte, „ulovenom“ na fasáde konkrétneho obchodu, holičstva, kvetinárstva – skrátka všetkých tých starých dobrých miest.

http://www.youtube.com/watch?v=CW5UHEwqnPA#t=74

Predstavenie projektu vo videu. Ak vydržíte hudobnú zložku (cez slúchadlá to bol miestami celkom hardcore), určite pozrite.

Ako sami autori vravia, „dúfajú, že sa týmto odvďačia komunite“. Všetko, čo projekt zarobí, poputuje späť do shopov. Zaujímavé na tom je, že väčšina majiteľov prevádzok nemá nejaké väčšie skúsenosti s ilustráciou či grafickým dizajnom. Všetci však boli do veľkej miery zapojení v procese tvorby písma pre vývesky a výklady ich obchodov.

Typografia, ktorú kamaráti úspešne oživili v novej forme, je k nahliadnutiu TU. A môžete si ju aj nainštalovať.

02 01

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

KREATIVNÍ SNÍDANĚ NA CESTĚ

powered by Whatever Production Europapier Bohemia si vás dovoluje spolu s dalšími partnery srdečně pozvat na snídani plnou čerstvých…
pokračovanie článku

Soutěž o vytvoření loga projektu Živý Zlín

ředmět jednokolové soutěže je vytvoření návrhu loga projektu Živý Zlín. Logo by mělo být jednoduché, originální, srozumitelné, nezaměnitelné…
pokračovanie článku

Stiahnite si Split-Flap Typography Creator

Tentokrát pre vás máme na set mockupov inšpirovaných letteringom z letiskových hál. Balík ponúka množstvo zdrojov aj široké možnosti…
pokračovanie článku

Mockup indoor reklamného pútaču zadarmo!

Na graphicburger nájdete aktuálne aj tento mockup reklamného pútača zasadený do interiéru, s ktorým môžete efektívne prezentovať svoje vizuály.