Nový trend – logá, ktoré vrhajú (dlhý) tieň

Flat dizajn sa pomaly stáva novým mainstreamom a tak sa aj dizajnéri pokúšajú prispôsobiť novému smeru a vytvoriť zároveň niečo nové. Jedným z dôsledkov tvorivého úsilia sú aj loga s výrazným, dlhým tieňom, ktorý dodáva konkrétnemu logu alebo ikone dojem trojrozmernosti. Žeby ten flat sám o sebe nebol taký zaujímavý?

Práve tieň je prvkom, ktorý takýto dizajn odlišuje a dáva mu v určitom smere vyniknúť z pomaly rastúcej hromady „plochých“ príbuzných. Zjednocujúci faktor pritom predstavuje uhol 45, resp. 120 stupňov, pod ktorým všetky logá tieň vrhajú. Vďaka špecifickej hodnote ide aj z loga, ktoré je verné flat estetike, dojem veľkej vizuálnej hĺbky. Diagonálne orientovanie línií vyvoláva asociácie so starými plagátmi sovietskej produkcie alebo s prácami ruského maliara Kazimira Malevicha.

Samozrejme, dlhý tieň by nemohol existovať sám osebe. Je skôr súčasťou flat dizajnu, z ktorého sa prirodzene vyvinul. A určite nie je posledný. Bude zaujímavé sledovať, koľko a akých ďalších vylepšení sa dočkáme, kým dizajnéri opustia flat v prospech niečoho nového

Napriek tomu, že nepredstavuje samostatné tvorivé riešenie, poskytuje „long shadow effect“ priestor  pre vznik určitej hĺbky a dramatickosti. A možno je to jeden z prvých krokov, ktoré povedú k novej generácii flat dizajnu

Čo myslíte – ide o zaujímavý spôsob ako pomôcť aj relatívne jednorozmernému flat logu opticky vystúpiť a ozvláštniť ho, alebo je efekt dlhého tieňa už príliš v kontraste filozofiou flat dizajnu?

 

Pozrite si ďalšie logá s tieňom

1 13 2

 

zdroj: designtaxi:com

5 comments
 1. Skôr by som to charakterizoval ako ikonky než logá, u ktorých už dlhšiu dobu pozorujem retro vplyv plagátov a reklám zo starších čias.

  1. Presne tak! Určite by som poopravil nazov článku… toto su piktogramy, alebo ikony…
   určite nie logááá…

   1. ja som cital definiciu ze: logo je graficka znacka, logotyp je graficka znacka doplnena o text

    podla tejto definicie to moze byt aj logo

 2. Zabavne je ze vsetky tiene na strednom sete smeruju dolava dole. Asi plamen rakety vrhajuci tien doprava dole nevyzeral uplne prirodzene. :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť