Nová hra zo Slovenska žne úspechy vo svete

Už ste o nej počuli? Hra, ktorá má zvuk v hráčskom svete za hranicami, no doma na Slovensku o nej mnoho ľudí nepočulo. Hlavný protagonista – vrece zemiakov zvané Gomo.

Reč je o projekte malého štúdia Fishcow. Hlavnou témou hry je únos Gomovho psa a následná výprava za jeho záchranou. Hra obsahuje odkazy inšpirované domácou kultúrou a tak aj Gomo je skutočné vrece zemiakov so šikovnosťou jemu vlastnou.

gomo6 gomo3 gomo15.jpg gomo11.jpg

Hra disponuje na prvý pohľad nápaditým vizuálom, ktorý je vcelku ľahké si obľúbiť od prvých kliknutí. Ručne kreslená grafika je niečo, čo v dnešnej technickej dobe mnoho ľudí vyhľadáva. A práve v tom je – okrem iného – Gomova silná stránka. Hru si môžete zblízka obzrieť TU. Ak vás jej vizuál nadchol, na vyskúšanie je dostupné aj demo.

 

zdroj: vlcata.dennikn.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Backstage Talks medzi 20 naj obálkami sveta

Najnovšie číslo magazínu z produkcie štúdia Milk sa dostal do shortlistu Stack Awards v kategórii Cover of The Year. Zdieľa tak spoločnosť periodík…
pokračovanie článku

Bohemia Design Market Budapest 2015

V rámci budapešťského Týdne designu se v prostorách Uměleckoprůmyslového muzea představí to nejčerstvější z české designérské tvorby. Mezi prezentovanými designéry…
pokračovanie článku

Balík drevených textúr zadarmo!

Načo chodiť po drevo do lesa, keď si ho môžete stiahnuť? Napríklad v rámci balíka 6 Vintage Wood Textures Vol.5…