NeuBible – minimalistická biblia vo vrecku

V súčasnosti existujú alebo vznikajú mobilné aplikácie snáď pre všetky oblasti života. Výnimkou nie je ani taká biblia. Aj tú si dnes môžete čítať na obrazovke mobilu či tabletu. Dnes vám ukážeme aplikáciu navrhnutú bývalým dizajnérom Appleu a jej dizajn, ktorý sa sústredí na to podstatné. Text.

Všetko ostatné totiž išlo stranou. NeuBible má výrazne zjednodušený koncept, ktorý je založený najmä na texte. Ten ako kľúčový prvok bol pod drobnohľadom – jednotlivé písma pochádzajú z renomovaných typografických štúdií. Pri prezeraní jednotlivých pasáži tak môžete oceniť starostlivo vyberanú typografiu ako aj celkové rozloženie textu na vašom displeji. Rýchle načítavanie, či real-time vyhľadávanie sú zase funkcie, ktoré potešia z časového hľadiska.

3 5

screen322x572 screen322x572-1

Zaujímavou funkciou je ja bočný vyhľadávač, ktorý sa nachádza vľavo. Vyvoláte ho dvojitým dotykom obrazovky a sám opäť zmizne, keď sa NeuBible vráti do režimu čítania.

Aplikácia ponúka aj pestré možnosti prispôsobenia. Či už prostredníctvom rôznych tém, jazykových mutácií, ktoré si viete dokúpiť v rámci appky.

Zatiaľ je „NováBiblia” dostupná len pre iPhone, čoskoro však majú pribudnúť aj verzie pre Android či iPad. Viac nájdete na webstránke aplikácie.

6

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inšpiratívna ilustrácia: Tom Haugomat

Vizuály z produkcie parížskeho ilustrátora majú svoj charakteristický štýl, ktorý pritiahne pozornosť už pri provom pohľade.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Madies

Madies je mexická značka zaměřená na zdravé a přírodní občerstvení. Společnost vyrábí křupavé ovocné svačinky bez jakýchkoliv konzervačních látek.
pokračovanie článku

Čo je nové v InDesigne? Prvý update v roku 2014.

Po Photoshope prinášame info aj o novinkách v ďalšom programe z dielne Adobe. Tentoraz si môžete prečítať, akými zmenami a vylepšeniami prešiel…
pokračovanie článku

Pozrite si dokument Sign Painters zadarmo

Dokument Sign Painters vzdáva hold tradičnému aj súčasnému písmomaliarstvu a profesionálom, ktorí sa tomuto remeslu venujú. Film skúma toto…