NeuBible – minimalistická biblia vo vrecku

V súčasnosti existujú alebo vznikajú mobilné aplikácie snáď pre všetky oblasti života. Výnimkou nie je ani taká biblia. Aj tú si dnes môžete čítať na obrazovke mobilu či tabletu. Dnes vám ukážeme aplikáciu navrhnutú bývalým dizajnérom Appleu a jej dizajn, ktorý sa sústredí na to podstatné. Text.

Všetko ostatné totiž išlo stranou. NeuBible má výrazne zjednodušený koncept, ktorý je založený najmä na texte. Ten ako kľúčový prvok bol pod drobnohľadom – jednotlivé písma pochádzajú z renomovaných typografických štúdií. Pri prezeraní jednotlivých pasáži tak môžete oceniť starostlivo vyberanú typografiu ako aj celkové rozloženie textu na vašom displeji. Rýchle načítavanie, či real-time vyhľadávanie sú zase funkcie, ktoré potešia z časového hľadiska.

3 5

screen322x572 screen322x572-1

Zaujímavou funkciou je ja bočný vyhľadávač, ktorý sa nachádza vľavo. Vyvoláte ho dvojitým dotykom obrazovky a sám opäť zmizne, keď sa NeuBible vráti do režimu čítania.

Aplikácia ponúka aj pestré možnosti prispôsobenia. Či už prostredníctvom rôznych tém, jazykových mutácií, ktoré si viete dokúpiť v rámci appky.

Zatiaľ je „NováBiblia” dostupná len pre iPhone, čoskoro však majú pribudnúť aj verzie pre Android či iPad. Viac nájdete na webstránke aplikácie.

6

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadá sa grafický dizajnér!

Do Milku hľadáme grafického dizajnéra, ktorý má cit pre detail a vie vizuálne rozmýšľať. V Milku prepájame dizajn s obsahom, venujeme…
pokračovanie článku

Akční nabídka Corel

Až do 15. března 2014 pořídíte profesionální sadu grafického software CorelDRAW Graphics Suite X6 o 25% levněji!
pokračovanie článku

NOVINKA Suitcase Fusion 8 v prodeji

Nová verze správce písem Suitcase Fusion 8 přináší zcela přepracované a zjednodušené uživatelské rozhraní, podporu nových verzí Adobe Creative…