NeuBible – minimalistická biblia vo vrecku

V súčasnosti existujú alebo vznikajú mobilné aplikácie snáď pre všetky oblasti života. Výnimkou nie je ani taká biblia. Aj tú si dnes môžete čítať na obrazovke mobilu či tabletu. Dnes vám ukážeme aplikáciu navrhnutú bývalým dizajnérom Appleu a jej dizajn, ktorý sa sústredí na to podstatné. Text.

Všetko ostatné totiž išlo stranou. NeuBible má výrazne zjednodušený koncept, ktorý je založený najmä na texte. Ten ako kľúčový prvok bol pod drobnohľadom – jednotlivé písma pochádzajú z renomovaných typografických štúdií. Pri prezeraní jednotlivých pasáži tak môžete oceniť starostlivo vyberanú typografiu ako aj celkové rozloženie textu na vašom displeji. Rýchle načítavanie, či real-time vyhľadávanie sú zase funkcie, ktoré potešia z časového hľadiska.

3 5

screen322x572 screen322x572-1

Zaujímavou funkciou je ja bočný vyhľadávač, ktorý sa nachádza vľavo. Vyvoláte ho dvojitým dotykom obrazovky a sám opäť zmizne, keď sa NeuBible vráti do režimu čítania.

Aplikácia ponúka aj pestré možnosti prispôsobenia. Či už prostredníctvom rôznych tém, jazykových mutácií, ktoré si viete dokúpiť v rámci appky.

Zatiaľ je „NováBiblia” dostupná len pre iPhone, čoskoro však majú pribudnúť aj verzie pre Android či iPad. Viac nájdete na webstránke aplikácie.

6

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dropbox vstupuje na burzu

Cloudová služba Dropbox si prechádza ďalším míľnikom. Po rokoch vylepšovania svojich služieb firma, ktorá prevádzkuje cloudové riešenie obľúbené…
pokračovanie článku

Illustrator CC 17.0.1 update

Dnes vyšla aktualizácia Illustrator CC 17.0.1. pre Win aj Mac. Aktulizácia opravuje niekoľko chýb.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Good Things Brewing Co.

Designové studio Horse vytvořilo hravou identitu značky Good Thing Brewing Co., novou společnost se sídlm v Sussexu, která si…