Nepíš, nakresli – ilustrované písma

Typografia, to nie sú len písma, ktoré má človek nainštalované v počítači. Jasné, mnohé sú skvelé, krásne a vyzerajú úžasne – na obrazovke i na papieri. Typografia však môže vyzerať aj inak. Kreativite sa totiž medze nekladú. Jediné, čo vás môže obmedzovať sú vaše schopnosti a znalosti. Inak nič. Pozrite si teraz niekoľko zaujímavých spôsobov, ako k tvorbe písaného textu pristupovať.

johnny-hannah1

Ručná práca. Toto ilustrované písmo pochádza z tvorby Johnny Hannaha, ktorý je absolventom Royal College of Art. Medzi jeho klientov patria napíklad Vogue, New York Times, či Anglická národná opera. Vo svojich projektoch využíva prevažne tmavé tóny a ľudskosť. Akoby niečo odkazovalo na zašlú slávu starých čias, kedy sa aj písma viac kreslili ručne.

 

chris-sandlin

Autor tohto kúsku sa narodil v Soule ale vyrastal v Georgii. Teda, niežeby to bolo pre jeho tvorbu rozhodujúce. Chris Sandlin je ilustrátor na voľnej nohe, ktorý aktuálne pôsobí v USA. Inšpiráciu rád čerpá z obdobia štyridsiatych a päťdesiatych rokov. Pri práci sa rád zameriava na navrhovanie postáv a postavičiek, ktoré putujú najmä na oblečenie alternatívnych značiek. Treba dodať, že návrh, ktorý môžete vidieť nižšie sa mu celkom vydaril. Čo poviete?

 

james-brown-2
James Brown je ilustrátor, ktorý sa okrem práce pre viacerých známych klientov (GQ, The Guardian), venuje – vo svojom voľnom čase – aj printom so zaujímavou typografiou. V sérii, z ktorej pochádza aj táto ukážka, prezentuje svoj záujem o písma v rámci popkultúry. Výrazný cirkusový nádych a farebná paleta dodávaju tejto práci veselý dojem.

 

zdroj: creativebloq.com

 

1 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Smrť nudným social ikonkám!

Nie, nebojte sa v tomto článku nikto nezomrie. Ani jediná ikona. Ako by aj mohli, keď vyzerajú tak k svetu.