Typografia, to nie sú len písma, ktoré má človek nainštalované v počítači. Jasné, mnohé sú skvelé, krásne a vyzerajú úžasne – na obrazovke i na papieri. Typografia však môže vyzerať aj inak. Kreativite sa totiž medze nekladú. Jediné, čo vás môže obmedzovať sú vaše schopnosti a znalosti. Inak nič. Pozrite si teraz niekoľko zaujímavých spôsobov, ako k tvorbe písaného textu pristupovať.
Ručná práca. Toto ilustrované písmo pochádza z tvorby Johnny Hannaha, ktorý je absolventom Royal College of Art. Medzi jeho klientov patria napíklad Vogue, New York Times, či Anglická národná opera. Vo svojich projektoch využíva prevažne tmavé tóny a ľudskosť. Akoby niečo odkazovalo na zašlú slávu starých čias, kedy sa aj písma viac kreslili ručne.
Autor tohto kúsku sa narodil v Soule ale vyrastal v Georgii. Teda, niežeby to bolo pre jeho tvorbu rozhodujúce. Chris Sandlin je ilustrátor na voľnej nohe, ktorý aktuálne pôsobí v USA. Inšpiráciu rád čerpá z obdobia štyridsiatych a päťdesiatych rokov. Pri práci sa rád zameriava na navrhovanie postáv a postavičiek, ktoré putujú najmä na oblečenie alternatívnych značiek. Treba dodať, že návrh, ktorý môžete vidieť nižšie sa mu celkom vydaril. Čo poviete?
James Brown je ilustrátor, ktorý sa okrem práce pre viacerých známych klientov (GQ, The Guardian), venuje – vo svojom voľnom čase – aj printom so zaujímavou typografiou. V sérii, z ktorej pochádza aj táto ukážka, prezentuje svoj záujem o písma v rámci popkultúry. Výrazný cirkusový nádych a farebná paleta dodávaju tejto práci veselý dojem.
zdroj: creativebloq.com
1 comments
Grafika sa vracia ku korenom.