Naštartujte svoju kreativitu – návštevou online galérie

Inšpirácia. Kto by ju občas nepotreboval nakopnúť? Pri tvorbe zaujímavých konceptov vám môže pomôcť aj pohľad na inšpiratívne umenie. Napríklad na weboch umeleckých galérií.

Sú situácie, keď sa človek ocitne v situácii, kedy sa mu nedarí prísť s “tým” nápadom. Môžete si vtedy dať pauzu, odstup, ale niekedy skrátka nie je na to priestor a čas. Vtedy môže prísť vhod malá inšpirácia. Jednou z možností, ako sa inšpirovať je umenie. Ak však nemôžete práve zájsť do nejakej kamennej galérie, prečo si neurobiť “výlet” na jej web?

Google Art Street Project

Zaujímavý formát, resp. zameranie má Google Street Art Project. Ako názov napovedá, platforma prezentuje zaujímavé výtvory, ktoré zdobia steny a múry po celom svete. 

The Affordable Art Fair

Prvá The Affordable Art Fair sa uskutočnila v Londýne pre dvadsiatimi rokmi a odvtedy prináša cenovo dostupné (v rámci širšieho kontextu) umenie po celom svete. Ponúka rozsiahly katalóg umeleckých diel, ktoré vás môžu inšpirovať.

Art UK

Art UK je miestom, kde môžete nájsť diela významných kultúrnych inštitúcií z Anglicka, Škótska, Walesu a Severného Írska. Jej cieľom je priblížiť umenie verejnosti – s katalógom renomovaných autorov ako Bacon, Renoir, Van Gogh a mnoho ďalších. 40 000 rôznych umelcov a ich diela sú zárukou bohatej inšpirácie.

Whitney Museum of American Art

Za veľkou mlákou jedna z najobľúbenejších. Whitney Museum of American Art disponuje rozsiahlym katalógom umenia z 20. a 21. storočia a na webe múzea si môžete prezerať 24 000 umeleckých diel. Od malieb, fotografií, cez filmy, knihy až po textil či performance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Balík Summertime icons zadarmo

Leto sa pomaly blíži a tak sa vám možno zíde tento balík ikoniek v ilustrovanom štýle, ktoré spája práve letná…
pokračovanie článku

Printová kampaň Sony so zamotaným nápadom

Azda sa nenájde nikto, komu sa aspoň raz nezamotal kábel na slúchadlách. Túto skúsennosť zaujímavo spracováva reklama pre…
pokračovanie článku

Monotype renovuje Gill Sans

Vzniklo ešte v roku 1928. Odvtedy sa z diela Erica Gilla stalo jedno z najobľúbenejších písiem. Aj dnes ho môžete vidieť…