Lopta v hlavnej úlohe – plagáty pamätnych chvíl MS’14

Na dnes trochu futbalového minimalizmu. Dizajnér Rick Hincks vytvoril sériu plagátov, ktoré spája zaujímavá téma. Vo svojom projekte zvečnil nezabudnuteľné strely na bránku z aktuálneho šampionátu. Tie, po ktorých skončila lopta v sieti za brankárovým chrbtom ale aj tie, ktoré nevyšli.

Dramatické okamihy previedol Rick do niečoho, čo by sme pokojne mohli nazvať aj diagramom. Vďaka jednoduchému štýlu, ktorý si autor zvolil, vizuály prehľadným spôsobom prezentujú momenty, kedy sa na tribúnach okolo ihriska divákom tajil dych. Na plagátoch vždy nájdete meno  strelca spolu s informáciami o tom, kde, kedy a proti komu sa hralo. V každom prípade nechýba ani schéma, vysvetľujúca jednotlivé symboly použité na plagáte.

vsUruguay_2014_500 Krul_vsCostaRica GM-vsNetherlands-1974 iniesta_vsNed_500

cartel_Uruguay-Frame_template

Samozrejme nemôže chýbať ani ďalší pamätný zákrok. Aj keď z celkom iného súdku. Alebo ligy.

 

suarez-close-up

Všimnite si symbol, ktorý Rick použil na znázornenie tohto “kľúčového” momentu.

 

Ak sa vám Rickove plagáty páčia, môžete si ich aj kúpiť v podobe printov v jeho online shope. Jeden po dvanásť libier. Okrem majstrovskej série, sú v ponuke aj plagáty z ligových zápasov.

 

zdroj: designtaxi.com, rincks.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Smart Office 2 – ZADARMO

Potrebujete prehliadať a editovať Office dokumenty od Vaších klientov na iOS mobilných zariadeniach? Ideálným riešením je Smart Office 2, ktorý…
pokračovanie článku

QuarkXPress Advantage – Nový způsob upgrade

Díky QuarkXPress Advantage máte přístup nejen k updatům a upgradům QuarkXPress, ale získáte také neomezenou technickou podporu, lepší správu svého…