Logo pre TOKYO 2020 z pohľadu detí

Minulý rok bolo predstavené logo pre olympiádu v Tokiu. Identita športového podujatia naplánovaného na rok 2020 však čoskoro získala nelichotivú nálepku plagiátorstva a bola stiahnutá. Zaujímavý uhol pohľadu na celú problematiku brandingu olympijských hier ponúka projekt Michaela Raischa z Raisch Studios.

Dizajnér dal triede škôlkarov zadanie, aby navrhli nové logo pre Tokyo 2020. Ako? Žiaci dostali sadu farebných tvarov. Znie to síce všelijako, no Raisch zároveň dohliadal na to, aby boli všetky logá v súlade s presnými požiadavkami komisie, ktorá rozhoduje o identite olympijských hier.

 

1

Dôvod pre obvinenie z plagiátorstva: logo Théâtre de Liège z roku 2013

Celý projekt je reakciou na crowd sourcing. Ten komisia rozbehla po neúspechu pôvodného loga, kedy sa hovorilo najmä o nízkej miere otvorenosti smerom k verejnosti. Cieľom je otvorenie diskusie o trende crowdsourcovania v dizajne, či o samotnom význame kreativity.

Clara_Tokyo2020_Logo Kendra_Tokyo2020_Logo

Sarah_Tokyo2020_Logo John_Tokyo2020_Logo

Niektoré z návrhov

Výsledkom iniciatívy Michaela Raischa je zaujímavý set konceptov olympijského loga, ktorých autormi sú spolužiaci jeho dcéry. Raisch dokonca vybral finálne návrhy, ktoré následne umiestnil na bilbordy, tričká či plagáty.

1450162467352

Finálna podoba identity

Napriek tomu však diela detí slúžia výlučne na vzdelávacie účely. Bolo by možno zaujímavé sledovať, ako by sa im darilo v rámci otvorenej súťaže v krajine vychádzajúceho slnka, avšak nie je možné ich prihlásiť. Vznikli totiž v USA a žiaden z členov tímu nežije v Japonsku.

4 5 6

Príklady aplikácie vybraného loga

Viac návrhov, vizualizácií finálnych lôg ako informácií o celom projekte nájdete na webe Raisch Studios.

 

zdroj: designtaxi.com, raischstudios.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nová verze CorelDRAW Graphics Suite 2018

Corel, přední světová softwarová společnost, představila CorelDRAW Graphics Suite 2018. Nejnovější verze nástroje pro grafické úpravy je nabitá…