Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Bass Pale Ale 1950 - Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Snáď nie je vo vizuálnej identite ktorejkoľvek značky výraznejší prvok než je práve logo. Symbol, ktorý po čase splynie s menom a stane sa prakticky jeho synonymom. Asi aj to je dôvod, prečo niektoré značky sa nie a nie vzdať osvedčených log. Veď prečo aj?

Funkčnosť takýchto logotypov dokonale preveril čas. Desiatky rokov, niekedy dokonca storočí. Znie to neuveriteľne. Najmä v dnešnej dobe, kedy sa každý deň objavujú nové a nové značky a tie staré redizajnujú jedna radosť. Napriek tomu existuje niekoľko prípadov, kedy je to medzi spoločnosťou a jej logom láska až za hrob.

24/7 Wall St. dal dohromady sumár identít, ktoré si držia jedno logo vo viac-menej rovnakej podobe skutočne dlho. Pozrite sa na týchto starcov:

Stella Artois logo.svg  300x265 - Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Stella Artois

Belgické pivo, ktorého história sa začala písať už v roku 1366 založením Den Hoornovho pivovaru v belgickom Leuven. V roku 1708 to tam kúpil pivovarník Sebastian Artois a áno, hádate správne, pomenoval značku podľa seba. Stella, hviezda po latinsky, sa do názvu však dostala podstatne neskôr – v roku 1926. Napriek mnohým zmenám, ktorými spoločnosť prešla od svojho vzniku, zostala jedna vec nezmenená. Logo.

 

bass 277x300 - Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Bass

Prvýkrát sa typický červený trojuholník objavil v roku 1876, zároveň s registráciou obchodnej značky. Vďaka ľahko pamätateľnému dizajnu sa logo dostalo do širšieho povedomia celkom rýchlo a Bass sa stal jedným z popredných pivovarov v Anglicku. Symbol bol skutočne populárny, objavoval sa aj v prácach umelcov.

loga ktore sa nechystaju dochodku 02e42a365aa39a5a95d8a833ae01d9cf 580x433 - Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Všimnite si fľašu piva na pulte vľavo. Ktovie, možno bolo Bass obľúbené pivo Edouarda Maneta, ktorý je autorom obrazu.

 

Peugeot Logo 18501 - Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Peugeot

Autorom pôvodného leva je rytec Justin Blazer, ktorý ho vytvoril v roku 1847. Pôvodne stálo zviera na šípe, postupne sa však znak transformoval do polohy leva stojaceho. Tentoraz už bez šípu.

 

Na poličke ešte zostali nejaké logá, ktoré treba oprášiť. Prečítajte si aj druhú časť článku – už čoskoro!

 

zdroj: 247wallst.com

Ďalšie diely seriálu

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
de.sign4  380x220 - Octavio Pardo
pokračovanie článku

Octavio Pardo

Zveme vás na zahá­jení pod­zimní části před­náš­ko­vého cyklu de.sign, která se usku­teční 12. lis­to­padu v Brně a 13. lis­to­padu v Praze. Třetí letošní…
enfocus el capitan 380x220 - El Capitan vs Enfocus Pitstop Pro 13
pokračovanie článku

El Capitan vs Enfocus Pitstop Pro 13

Apple koncom Septembra vydal najnovší OS X s názvom El Capitan, a tak prišiel čas aktualizovať. Pitstop od firmy Encofus…
cover6 380x220 - Festival Roberta Redforda Sundance má novú tvár
pokračovanie článku

Festival Roberta Redforda Sundance má novú tvár

Festival nezávislého filmu Sundance, ako aj rovnomenná organizácia, ktorá ho organizuje, dostali nedávno novú vizuálnu identitu. Postarala sa…