Logá, ktoré sa nechystajú do dôchodku I.

Snáď nie je vo vizuálnej identite ktorejkoľvek značky výraznejší prvok než je práve logo. Symbol, ktorý po čase splynie s menom a stane sa prakticky jeho synonymom. Asi aj to je dôvod, prečo niektoré značky sa nie a nie vzdať osvedčených log. Veď prečo aj?

Funkčnosť takýchto logotypov dokonale preveril čas. Desiatky rokov, niekedy dokonca storočí. Znie to neuveriteľne. Najmä v dnešnej dobe, kedy sa každý deň objavujú nové a nové značky a tie staré redizajnujú jedna radosť. Napriek tomu existuje niekoľko prípadov, kedy je to medzi spoločnosťou a jej logom láska až za hrob.

24/7 Wall St. dal dohromady sumár identít, ktoré si držia jedno logo vo viac-menej rovnakej podobe skutočne dlho. Pozrite sa na týchto starcov:

Stella_Artois_logo.svg

Stella Artois

Belgické pivo, ktorého história sa začala písať už v roku 1366 založením Den Hoornovho pivovaru v belgickom Leuven. V roku 1708 to tam kúpil pivovarník Sebastian Artois a áno, hádate správne, pomenoval značku podľa seba. Stella, hviezda po latinsky, sa do názvu však dostala podstatne neskôr – v roku 1926. Napriek mnohým zmenám, ktorými spoločnosť prešla od svojho vzniku, zostala jedna vec nezmenená. Logo.

 

bass

Bass

Prvýkrát sa typický červený trojuholník objavil v roku 1876, zároveň s registráciou obchodnej značky. Vďaka ľahko pamätateľnému dizajnu sa logo dostalo do širšieho povedomia celkom rýchlo a Bass sa stal jedným z popredných pivovarov v Anglicku. Symbol bol skutočne populárny, objavoval sa aj v prácach umelcov.

Edouard_Manet_A_Bar_at_the_Folies-Bergere

Všimnite si fľašu piva na pulte vľavo. Ktovie, možno bolo Bass obľúbené pivo Edouarda Maneta, ktorý je autorom obrazu.

 

Peugeot-Logo_1850

Peugeot

Autorom pôvodného leva je rytec Justin Blazer, ktorý ho vytvoril v roku 1847. Pôvodne stálo zviera na šípe, postupne sa však znak transformoval do polohy leva stojaceho. Tentoraz už bez šípu.

 

Na poličke ešte zostali nejaké logá, ktoré treba oprášiť. Prečítajte si aj druhú časť článku – už čoskoro!

 

zdroj: 247wallst.com

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockup keramickej fľaše zadarmo!

Portál graphicburger má aktuálne v ponuke aj tento mockup keramickej fľaše. Dostupný je v troch variantoch etikety.
pokračovanie článku

Chvála farebnosti

Je niekedy až podivuhodné, ako blízko sú rukolapné príklady o úskaliach našej komunikácie. Mnoho z nich leží na prienikoch základných…