LEGO a podoby jeho loga

1 - LEGO a podoby jeho loga

Každé logo vzniká so zámerom, aby reprezentovalo značku čo najdlhšie. Nič však netrvá večne. Výnimkou nie sú ani logá svetoznámych značiek. A to najmä tých, ktorým na pomyselnom chrbte možno napočítať niekoľko krížikov. Ako napríklad LEGO. Vedeli ste, že prvé logo tejto značky uzrelo svetlo sveta ešte v roku 1934.

Od tej doby prešlo veľa času, ktorý sa podpísal aj na rôznych podobách loga v konkrétnych obdobiach. Prvá farebná verzia loga sa objavila na scéne v roku 1936. Hravý font, či skôr jeho predchodca bol prvýkrát predstavený o takmer dvadsať rokov neskôr. Dosť rečí, nižšie si môžete evolúciu loga LEGO pozrieť v detailnej infografike, ktorá zachytáva vývoj vizuálnej tváre značky od samého začiatku.

 

lego logo evolution 555x800 - LEGO a podoby jeho loga

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
workplace hub social media ads single no text new format no future of work 1 - Workplace Hub: Firemné IT v jednom zariadení
pokračovanie článku

Workplace Hub: Firemné IT v jednom zariadení

Drahé, neefektívne a neraz aj málo zabezpečené. To sú skúsenosti väčšiny z nás z firemného IT. Svetový trend je však opačný.…
cov 1 380x220 - Olympijské piktogramy prvýkrát v pohybe!
pokračovanie článku

Olympijské piktogramy prvýkrát v pohybe!

Nadchádzajúca paralympiáda, ktorá sa uskutoční v Tokiu, má vďaka Masaakimu Hiromurovi nový set ikoniek, ktoré sú premiérovo aj animované.