Kúpte si fonty bez domova

Arrels Foundation v spolupráci s reklamnou agentúrou Cyranos McCann vytvorili zaujímavý projekt. Jeho účelom je pomôcť ľuďom, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Ako? Písmami.

Presnejšie fontami, ktoré vznikli z rukopisov viacerých bezdomovcov. Tí sa zúčastnili viacerých workshopov a typo cvičení pod vedením skúsených odborníkov a dizajnérov. Výsledky boli naskenované a pretvorené do fontov, ktoré je možné bežne používať.

Jednotlivé písma si môžu jednotlivci a značky kúpiť a následne využiť v rôznych oblastiach – od sociálnych sietí cez reklamu až po korporátnu identitu. Napríklad ako súčasť zaujímavého obalového dizajnu.

Miestom, kde sa fonty dajú získať je stránka Homelessfonts.org. Takisto tu nájdete aj informácie o samotných autoroch jednotlivých písiem a o tom, ako sú konkrétne písma využívané. Zatiaľ sa zúčastnilo projektu desať jednotlivcov, ktorí prispeli svojim jedinečným rukopisom.

Screen Shot 2014-09-25 at 17.32.52 Screen Shot 2014-09-25 at 17.33.15 Screen Shot 2014-09-25 at 17.33.32 Screen Shot 2014-09-25 at 17.32.29

Projekt má otvoriť aj diskusiu na tému ľudí bez domova, a to práve tým, že nimi vytvorená typografia bude dennodenne viditeľná v uliciach. Na mieste, kde sú práve bezdomovci často prehliadaní.

Celkový zisk, ktorý sa v rámci Homelessfonts vyzbiera, bude využitý na financovanie práce nadácie Arrels pre ľudí bez domova v Barcelone. Minulý rok sa Arrels staralo o vyše 1 300 ľudí, z ktorých 436 prespáva na ulici. Cieľom pracovníkov nadácie je podporiť bezdomovcov na ceste k vlastnej nezávislosti poskytnutím ubytovania, jedla a takisto sociálnej a zdravotnej starostlivosti.

PrintPrintPrint

Projekt podporila aj produkčná spoločnosť Oxigeno, ktorá natočila o Homelessfonts natočila dokument. Pozrite si ukážku:

Všetky písma vytvorené z rukopisu ľudí bez domova si môžete kúpiť na webe projektu Homelessfonts.

Niektore fonty si taktiež môžete kúpiť v zľave na myfonts.com.

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

… ale hlavne ďalšieho/-iu do partie.

Sme malá, relatívne mladá „no nonsense“ firma sídliaca v Bratislave a hľadáme ďalšieho kolegu, vďaka ktorému sa budeme môcť v kľude…
pokračovanie článku

Hľadá sa grafický dizajnér!

Malina je grafické štúdio zamerané na branding a vizuálnu identitu. Ak máš chuť pracovať na dizajne pre vydavateľstvo, pražiareň…