Konica Minolta predstavila novinku AccurioLabel 400

Trh s tlačou etikiet sa v posledných rokoch výrazne zmenil. Narástol dopyt po väčšej variabilite, personalizácii a zušľachteniu s cieľom zviditeľniť značky alebo jednotlivé produkty. A práve na inovácie v oblasti trendov a etikiet sa v posledných rokoch výrazne zamerala aj Konica Minolta, ktorá tento rok v júni na európskom trhu predstavila svoju novinku pre oblasť digitálnej tlače – AccurioLabel 400.

Tá je odpoveďou firmy na požiadavky trhu po cenovo dostupnej tlači v digitálnej kvalite. Technológia je vhodná predovšetkým pre stredných a veľkých poskytovateľov tlače. Jej oficiálny začiatok predaja je naplánovaný na jar 2023.

Konica Minolta je na európskom trhu digitálnych technológií pre tlač etikiet so svojim 26% podielom dlhodobým lídrom na trhu. A práve zariadenie AccurioLabel 400 bude vhodným doplnením pre zákazníkov, ktorí už majú AccurioLabel 230 a chcú ďalej rozširovať svoje podnikanie v segmente výroby etikiet.

Medzi dôležité vylepšenia tohoto produkčného zariadenia patrí možnosť rozšírenia aplikácií o biely toner. Vysoká rýchlosť tlače (39, 9 m/min.) ešte viac zvyšuje produktivitu. Práve vyššia produktivita spoločne s dlhšou životnosťou použitých komponentov a vyššia kvalita tlače znižuje prevádzkové náklady. Novinka bude dostupná v dvoch variantoch – CMYK alebo CMYK + biela.

Výroba etikiet je na novom zariadení ešte viac zautomatizovaná. Vďaka systému Intelligent Quality Care je možné v reálnom čase regulovať množstvo bieleho toneru, kontrolovať stabilitu farieb a systém umožňuje aj automatickú kalibráciu stroja. Zariadenie dokáže tlačiť s rozlíšením 1 200 dpi (ekvivalent 3 600 dpi). AccurioLabel 400 potlačí materiál so šírkou od 250 mm do 330 mm.

Zariadenie má viacero monitorov s dotykovými obrazovkami. Ich ovládanie je intuitívne a jednoduché, nech už operátor stojí u ktorejkoľvek časti stroja. Práve vďaka intuitívnemu ovládaniu odpadá nutnosť náročného a dlhého školenia operátorov. Úlohy, ktoré boli predtým na tradičných zariadeniach časovo náročnejšie, zvládne operátor spracovať rýchlo, presne a s garanciou stabilnej a kvalitnej tlače.

„Novinka AccurioLabel 400 bola vytvorená na základe reálnych potrieb tlačiarov, ktorí potrebujú okrem tradičnej ofsetovej tlače, alebo veľkých digitálnych zariadení menšie, výkonné, variabilné a cenovo dostupné riešenie,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia a dodáva: „Touto novinkou vypĺňame medzeru v ponuke zariadení na trhu a tak predpokladáme o toto zariadenie veľký záujem.“

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS ikony – ako sa to robí

Či sa vám páčia alebo nie, iOS ikony sú veľmi obľúbenou kategóriou ak ide o dizajn mobilných aplikácií. App…
pokračovanie článku

Čas oprášiť štít – nová identita Phillipsu

Holandská spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou čiernej i bielej techniky nedávno predstavila svoju novú vizuálnu identitu. Jej súčasťou je…
pokračovanie článku

Súťaž o najlepšie zamietnuté logo!

Určite sa to každému stalo aspoň raz. Logo, ktoré klient zmietol zo stola. Čo sa vlastne s takým návrhom…
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a papieroch II. – online workshop Dve Lamy

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Zháňate papier pre obal svojho produktu a nechcete ísť len do klasického bieleho natieraného?