Konferencia By Design prinesie do Bratislavy svetové mená dizajnu

“Ako dobrý dizajn dokáže zmeniť čokoľvek k lepšiemu.” Takto znie podtitul pripravovanej konferencie o dizajne z dielne kreatívneho štúdia Milk a občianskeho z!druženia BCK_SPC.

Konferencia By Design je určená pre profesionálov z radov dizajnérov, architektov, ale aj podnikateľov a ľudí, ktorí chcú vedieť viac o tom, čo všetko dokáže dobrý dizajn priniesť, že dokáže pomáhať v každodennom živote a má preukázateľný vplyv aj na obchodné výsledky. Uskutoční sa 18. mája 2013 v priestoroch bratislavského Divadla Aréna.

Konferencia bude inšpirovať riešeniami, ktoré reálne fungujú v svetových aj lokálnych podmienkach, a otvorí aj diskusiu na tému slovenského dizajnu. “Na to, akú dôležitú úlohu hrá dizajn v našich životoch, sa o ňom hovorí veľmi málo,” hovorí Martin Jenča, grafický dizajnér a kreatívny riaditeľ štúdia Milk. “Ak je nejaký neduh, ktorý ma na Slovensku trápi najviac, je to práve naša schopnosť nastavovať si latku čo najnižšie. Každý každého pozná a neexistuje iná cesta, ako zabudnúť na slovenskú extraligu a začať hrať ligu majstrov,” dodáva Jakub Ptačin zo združenia BCK_SPC na margo toho, prečo je konferencia takéhoto druhu na Slovensku dôležitá.

sagmeister

Najväčším lákadlom konferencie je Stefan Sagmeister z New Yorku, známy svojím výrazným zapamätateľným rukopisom. Jeho dlhoročné skúsenosti a prvotriedne výsledky potvrdzujú aj ceny AIGA Medal, National Design Award alebo Grammy za grafické návrhy hudobných albumov. Jeho prednášky na americkom TEDe pravidelne sledujú desaťtisíce ľudí.

Na konferencii vystúpia aj medzinárodne uznávaní rečníci z krajín V4 a susedných štátov, ako poľský grafický dizajnér Jacek Utko, ktorý na vlastnom príklade ukáže, ako dizajnom možno zachrániť noviny, alebo Rakúšan Erwin Bauer, grafický dizajnér so špecializáciou na vizuálnu identitu a orientáciu vo verejných priestoroch.

Rečníkov z Európy doplní mladé štúdio Snask zo Štokholmu, ktoré sa vďaka svojej dravosti a rock’n’rollovému štýlu vypracovalo na prvotriednu úroveň vo veľmi krátkom čase a má toho veľa čo povedať aj za rečníckym pultom – napríklad to, ako vďaka svojim nepriateľom dosahovať stále lepšie výsledky.

Ďalších zaujímavých rečníkov, ktorí doplnia program konferencie By Design, predstavia organizátori už čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť