Kaligrafia v podaní najmladšieho svetového majstra kaligrafa

Spoločenstvo Master Penman rozpozná ľudí, ktorí dosiahli významnú excelentnosť v krasopise a kaligrafickom umení. Na svete existuje iba 12 ľudí, ktorí nosia tento titul. Jake Weidmann je najmladším majstrom kaligrafie za posledné tri desaťročia. Podľa neho je oko a ruka jedným z najstarších prepojení na svete, ktoré vytvárajú umenie. Už ako malý chlapec posadnuto zdokonaľoval svoj rukopis a jeho vášeň pre krasopis je dnes, v dobe technologického pokroku veľmi jedinečná. Sami obdivujeme umenie kaligrafie. Jedná sa o pastvu pre oči. Zdokonaliť sa sa úroveň Jakea Wiedmanna zaberie desaťročia. No výsledok stojí za to. Jemná krása, rôzne tvary a precíznosť sú určite jeho krédom. Tento umelec premení doslova každé písmeno na zlato.

2

Jake prezradil, že jeho najväčšie a najdetailnejšie kaligrafické výtvory nesú mesiace a niekedy aj roky práce a kreslenia. Jeho matka tvrdí, že musíte byť perfekcionista, aby ste mohli takto tvoriť. Taktiež, že má túto vlastnosť po nej. Podľa jeho slov mu ľudia často hovoria, že toto umenie v jeho podaní vyzerá tak jednoducho. A Jake si len hovorí: “No, nebol si pri mne o 4:30 ráno, keď som ešte na tom obrázku otročil. Niektorí ľudia vidia iba výsledok, no nevidia čo za tým výsledkom stojí.”

Jake priznal, že zaberie roky, kým získa človek takú moc nad perom aby bol z neho dobrý kaligraf. Najväčší kaligrafi na svete získavali inšpiráciu z prírody a teda aj jeho ruka a umenie je vedené prírodou. Vo videu nižšie sa dozviete, čo to znamená byť majstrom kaligrafie a vžijete sa do kože a pocitov Jakea Wiedmanna.

 

zdroj: www.designtaxi.com, sploid.gizmodo.com

1 comment
  1. Naozaj DOSLOVA premeni kazde pismeno na zlato? Skoda, ze to nie je zachytene aj vo videu, tu premenu by som si velmi rad pozrel. Myslel som si, ze to ani nie je mozne, ale ked tvrdite, ze doslova, tak asi ano.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

denník detepáka

Spravte nám grafické návrhy, obrázky a texty vám zašleme neskôr. denník detepáka