Kaligrafia v podaní najmladšieho svetového majstra kaligrafa

Spoločenstvo Master Penman rozpozná ľudí, ktorí dosiahli významnú excelentnosť v krasopise a kaligrafickom umení. Na svete existuje iba 12 ľudí, ktorí nosia tento titul. Jake Weidmann je najmladším majstrom kaligrafie za posledné tri desaťročia. Podľa neho je oko a ruka jedným z najstarších prepojení na svete, ktoré vytvárajú umenie. Už ako malý chlapec posadnuto zdokonaľoval svoj rukopis a jeho vášeň pre krasopis je dnes, v dobe technologického pokroku veľmi jedinečná. Sami obdivujeme umenie kaligrafie. Jedná sa o pastvu pre oči. Zdokonaliť sa sa úroveň Jakea Wiedmanna zaberie desaťročia. No výsledok stojí za to. Jemná krása, rôzne tvary a precíznosť sú určite jeho krédom. Tento umelec premení doslova každé písmeno na zlato.

2

Jake prezradil, že jeho najväčšie a najdetailnejšie kaligrafické výtvory nesú mesiace a niekedy aj roky práce a kreslenia. Jeho matka tvrdí, že musíte byť perfekcionista, aby ste mohli takto tvoriť. Taktiež, že má túto vlastnosť po nej. Podľa jeho slov mu ľudia často hovoria, že toto umenie v jeho podaní vyzerá tak jednoducho. A Jake si len hovorí: “No, nebol si pri mne o 4:30 ráno, keď som ešte na tom obrázku otročil. Niektorí ľudia vidia iba výsledok, no nevidia čo za tým výsledkom stojí.”

Jake priznal, že zaberie roky, kým získa človek takú moc nad perom aby bol z neho dobrý kaligraf. Najväčší kaligrafi na svete získavali inšpiráciu z prírody a teda aj jeho ruka a umenie je vedené prírodou. Vo videu nižšie sa dozviete, čo to znamená byť majstrom kaligrafie a vžijete sa do kože a pocitov Jakea Wiedmanna.

 

zdroj: www.designtaxi.com, sploid.gizmodo.com

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – StrangeLove Waters

StrangeLove, se sídlem v Melbourne, je dynamická a nekonvenční nápojová společnost. Na základě úspěchu svých populárních řad Tonis & Soda se chytili příležitosti a vytvořili kategorii perlivých vod.
pokračovanie článku

Stiahnite si pôsobivé mockupy magazínov

Dnes pre vás máme tip na set mockupov, ktorý sa vám môže zísť pri prezentovaní vašich dizajnov z oblasti…
pokračovanie článku

April Bundle s 95% zľavou!

Na portáli graphicburger môžete aktuálne nájsť aj nový balík od HungryJPEG. Rozsiahly April Bundle obsahuje až 45 rôznych…