Jeden veľmi rozmaznaný minicoworking

Pojem Coworking si aj u nás pomaličky buduje určité zázemie. Nejde iba o to, že je čoraz menej tých, ktorý si myslia, že sa nejakým spôsobom týka kráv, a čoraz viac tých, ktorí poznajú pravý význam. Darí sa mu aj ako praktickému konceptu zdieľania pracovného priestoru a spolupráce podobne zmýšľajúcich ľudí. Dôkazom sú napríklad dva celkom známe coworkingy, ktoré fungujú v hlavnom meste – The Spot a Connect Coworking. Čoskoro má však pribudnúť nový, ktorému už teraz tvorcovia dali nadnesený prívlastok „veľmi rozmaznaný“.

Nachádzať sa bude na začiatku Karlovej Vsi a štartuje v januári 2014. Oproti vyššie spomenutej dvojici ide skôr o menší projekt, voľné sú aktuálne štyri kreslá. Jakub Ptačin, jeden z ľudí stojacich za minicoworkingom, na svojom profile na medium.com hovorí:

„Nič tak neposúva dopredu, ako spolupráca so šikovnými ľuďmi. Chceme spoznať nových! Chceme sa na nich ráno tešiť a k obedu si otvoriť fľašu vína. Potom zadeliť radikálnu a nekompromisnú “šesťhru” v pingpongu a spraviť steaky v kuchyni. Popritom však samozrejme pracovať na nových aj rozbehnutých projektoch.“

Okrem neho nájdete v karloveskej Riviére (alebo na Riviére?) aj dizajnéra Paľa Kyselicu, marketéra Mira Medveďa, hudobného skladateľa Maroša Ľubu či architekta Olivera Kleinerta a módnu návrhárku Danu Kleinertovú, ktorý stoja aj za projektom KontAKT.

Osobne sa mi veľmi páčila charakteristika hľadaných ľudí. Ľudí, ktorí milujú to, čo robia a rozumejú tomu. Po všetkých kreatívnych (časom „kreatívnych) inzerátoch typu hľadáme „jedi/ninju/guru“ s prívlastkom mega-brutal-ultra-neviemčo je to fajn zmena vo vodách CHR (creative human resources?).

Pozrite sa, ako to tam vyzerá:

ysIY7eTkHNJrzY9jUFtTQfp_xqmM9iewTmmQqZlEcgo

oeAkMcurcI_z-Yevg5WFMWDqHKOr24eMlZJ67xsz3Vc LA8itqHClX6L9UNHENZ_CS4ojnUMSjdV4wYWpzF6NVw jJdHCBETeZJEbgRfznOmD6ldMeWx14H1cmUSf6owdKc fwIExfVPz35Ltv9gNe6DR7E5MctU5k-ANlM10-CFXwk 9a18VpfOPNW7vFfAE1geN0zsHHl0ZoYEPFLkhGDi_Cg

Priestor má dve poschodia. Nájdete tu zasadačku, dielňu, kuchyňu aj kúpeľňu so sprchou. Top benefitom je 5 sekúnd vzdialená električková zastávka Molecova. Inak sa do centra viete dostať za desať minút aj autom či na bicykli. Niekedy to fakt vyjde narovnako. Pred domom sa nachádza aj presklený lodný kontajner, kde môžete vystaviť svoje výtvory. Celý projekt, ako všetky coworkingy, bude fungovať na princípe zdieľania a dopĺňania (sa). Každý vie niečo super a  vie pomôcť tomu druhému.

Konkrétne hľadajú takýchto ľudí:
Produktový dizajnér
Programátor
Copywriter
Prekladateľ / tlmočník
Mladý šikovný dizajnér
PPC / SEO človek
Fotograf
3D / Motion dizajnér

a kohokoľvek s hlavou a srdcom na správnom mieste

Projekt pobeží skúšobne štvrť roka.Ako býva zvykom pri coworkingových priestoroch, i tu sa platí členské, čosi ako nájom. Tu to vychádza na 180 € mesačne. Platí sa štvrťročne.

Ak vás nový nápad zaujal a chcete sa stať jeho súčasťou vyplňte krátky dotazník. Alebo si viac prečítajte TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – History of Egypt

Grafický designér Ibrahim Hamdi v roce 2016 vytvořil umělecké dílo, které nazval „Historie Egypta“. Inspirován moderním stylem plochých linií…