Indiáni všetkých krajín, spojte sa – ilustrácie domorodých kmeňov

Z tohto kúta sveta sme tu ešte tuším nemali nič. Ilustrátor a art director Cristobal Ramirez  z Čile vytvoril pôsobivé ilustrácie, ktoré znázorňujú príslušníkov rôznych domorodých kmeňov. Pachamana, ako sa séria volá, má osobitý štýl, vďaka ktorému práce zaujmú na prvý pohľad. A nielen farebnosťou.

Uznanie si zaslúži aj hĺbka, s akou sa autor pustil do práce. Okrem kreslenia domorodých tvári s typickými doplnkami, sa Cristobal zaujímal aj o históriu konkrétnych kmeňov. Jeho zistenia, si môžete prečítať pod každým z obrázkov, ktoré nájdete na jeho tumblr. Vravím doteraz, pretože projekt pravdepodobne bude pokračovať. Cristobalovým cieľom je totiž zachytiť predkov nielen z Latinskej Ameriky ale aj z celého sveta. Zatiaľ tu pre vás máme nachystanú malú delegáciu:

Achuar, Ekvádor

Achuar, Ekvádor

 

Aymara, Peru

Aymara, Peru

 

Kayapó, Brazília

Kayapó, Brazília

 

Lefxaru, Čile

Lefxaru, Čile

 

Mursi, Etiopía

Mursi, Etiopía

 

Rapa Nui, Čile

Rapa Nui, Čile

Siux, Severná Amerika

Siux, Severná Amerika

 

Yanomi, Venezuela

Yanomi, Venezuela

 

zdroj: designtaxi.com, criztto.tumblr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo mockup šálky!

Graphicburger aktuálne ponúka na bezplatné stiahnutie aj tento pixel perfect mockup šálky, ktorý si môžete jednoducho a efektívne prispôsobiť…
pokračovanie článku

Stiahnite si ovocné vzory s rôznymi motívmi

Dnes pre vás máme tip na vzory s motívmi ovocia, ktoré sa skvele hodia k letnému obdobiu. Dali sme dohromady viac ako 10 rôznych vzorov, aby ste ich nemuseli hľadať.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly: Zayto

Prémiová značka olivového oleja z Anatólie prichádza s obalovým dizajnom, ktorý pôsobí subtílne a elegatne. Nechýbajú ani menej nápadné odkazy na…