InDesign pluginy 3. časť: Produktivita v tíme

Súčasný štandard medzi softvérom pre desktop publishing ponúka bohatú funkcionalitu a výkonné nástroje. Niekedy sú však jeho funkcie komplikovanejšie, než by bolo treba alebo chýbajú možnosti pre špecifické úkony. Práve vtedy sa príde vhod nejaký ten plugin.

V našom seriáli, venovanom doplnkom pre InDesign, pokračujeme treťou časťou. Tentokrát sa budeme sústrediť na pluginy, ktoré vám pomôžu zefektívniť prácu v tíme.

Annotations

Plugin od DTP Tools vám umožní nahrávať poznámky a komentáre z PDF do InDesignu. Veľká pomoc pri dôslednom a zároveň časovo efektívnom zapracovaní zmien a opráv. Plugin je dostupný na báze predplatného v rámci balíka nástrojov – za 119 dolárov ročne.

Vyznačovanie úprav pre korektorov

Plugin dokáže na ľavý okraj vedľa textového poľa kresliť červenú linku, ktorá upozorní na miesto, kde bola robená zmena. Parametre linky si viete prispôsobiť. Nástroj s podrobným infom je dostupný na webe Kerniff Publishing Systems. Nákupný link je trochu zakamuflovaný, ale nájdete ho v texte k pluginu.

History

Ďalší plugin od DTP Tools, ktorý pridáva panel s históriou – na spôsob toho, ktorý poznáme z Photoshopu. V ňom nájdete všetky kroky, ktoré ste v dokumente urobili a viete sa tak jednoducho vrátiť v čase tam, kam treba. Plugin nájdete na webe autorov a rovnako ako Annotations je dostupný v rámci balíka nástrojov.

Frame Reporter

Doplnok s pomocou ktorého uvidíte všetky dôležité informácie o konkrétnom dokumente priamo na pracovnej ploche programu. Plugin nájdete TU.

cover: Marten Bjork

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť