IDRAW – Skicáre, ktorá vás naučia kresliť

Pôvodne ste sa vďaka nim mohli naučiť čo-to o dizajne automobilov či topánok. Nasledovali komiksy a teraz prichádzajú s novinkou, ktorá vám ukáže ako kresliť mangu. Skicáre IDRAW.

Jedinečná kombinácia

Vreckové bloky sú výborným spôsobom ako sa naučiť konkrétny typ kresby. Vnútri sa skrýva kombinácia strán, ktorá poskytuje priestor pre kreativitu či vzdelávanie. Autor myšlienky IDRAW Matt Marrocco:

“Skombinovali sme nekonečné možnosti skicáru, návod dostupný v textových publikáciách a referenčné šablóny do jediného nástroja.”

Pri tvorbe skicárov zameraných na rozvoj komiksových zručností – I Draw Comics – spolupracoval aj Ryan StegmanMarvelu. Projekt sa pôvodne objavil už v roku 2012 na Kickstarteri, kde sa mu podarilo výrazne prekonať pôvodný cieľ a kde sa stretol aj s veľmi pozitívnou odozvou.

bf50e5da71e15c3b40798a00abbd6f2c_large I-Draw-Comics-Sketchbook-2 proportion_2048x2048

Informácie, návody aj priestor pre realizáciu

V prípade I Draw Manga sa Matt Marrocco spojil s manga umelkyňou Sarou Mayhew, aby “vytvorili nový štandard pre ašpirujúcich manga umelcov, anime nadšencov a každého, kto sa chce zlepšiť v kreslení.”

Skicáre obsahujú aj cenné informácie o vydavateľoch, umeleckých školách ako aj o odporúčaných nástrojoch a materiáloch. V rámci jednotlivých strán I Draw skicárov si môžu ľudia vyskúšať postupne viacero aspektov tvorby.

Dizajn postáv, proporcie či pozadia – to všetko je podrobne zachytené s výukovými obrázkami a šablónami. Samozrejme, čo by to bolo za skicár, keby v ňom chýbal dostatok priestoru pre vašu vlastnú realizáciu a cvičenie.

295fe880a910f24c35b61ec2d51af853_originald0713d0b4f689f1d6e1d0fd927039663_original6e4e3064df222238f5334a8e56e5f5c9_original

Inteligentné šablóny

Veci, ktoré ste sa naučili si môžete hneď vyskúšať. Tzv. Non-Photo Blue šablóny sú na to ako stvorené. Pri kreslení sa o ne môžete oprieť pokiaľ ide perspektívu a proporcie a po naskenovaní do Photoshopu a malom vyladení sa vodiace linky celkom stratia. Ostane vaša skica, ktorú môžete posunúť na nový level.

I Draw Comics bol mimoriadne úspešný a momentálne je vypredaný. I Draw Manga by sa mal v e-shope projektu IDRAW objaviť vo Februári. Dostupné sú aj skicáre I Draw CarsI Draw Shoes. Viac informácií nájdete na oficiálnom webe.

 

zdroj: idraw.co, creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť