Hravé písmo Hamster je hviezdou videí od Snasku

Hamster je výrazné písmo od Fontwerku, ktorého šťavnaté línie môžete najnovšie obdivovať aj v hravých videách.

Už pri pohľade na náhľadový záber pred spustením videa môžete mať tušenie, kto za ním stojí. Rukopis, ktorý v sebe spája analógový prístup, hravosť a pestrú paletu je so švédskym Snaskom výrazne spätý. Inak to nie je ani v krátkych klipoch, ktoré štúdio vytvorilo ako oslavu vlastností písma Hamster, ktoré sú blízke aj Snasku – hravosť, výrazný prejav a farebnosť. Výsledkom je oku lahodiace spojenie digitálneho produktu s analógovou prezentáciou.

V procese prípravy vzniklo 86 písmen vyrezaných laserom z dreva, ktoré boli následne namáčané do farby a aranžované do nápisu Hoarding all the nuts. Pretože “škrečkovať” pekné veci je dôležité.

Písmo ponúka šesť rezov od Thin po ExtraBlack, každý obsahuje navyše 5 ilustrovaných škrečkov ako aj 19 dekoratívnych ornamentov. Písmo vďaka tomu ponúka more možností pri tvorbe textov. Dizajnérom písma je Joe Stitzlein, ktorý o ňom hovorí:

“Chcel som, aby bol Hamster oslavou radosti. Font, ktorý je zábava používať a ktorý oživí každú vizuálnu identitu alebo logotyp. Teší ma, že si písmo našlo svoj domov u Fontwerku.”

Hamster je podľa Iva Gabrowitscha, zakladateľa Fontwerku, nabitý zábavou, radosťou a čo je najdôležitejšie, farbami! Viac o písme Hamster nájdete na webe Fontwerku, kde si ho takisto môžete naškrečkovať, rozumej kúpiť.

zdroj: Fontwerk, Snask

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Netflix predstavil vlastné písmo

Spoločnosť nedávno odhalila svoje nové písmo, ktoré plánuje používať v rámci komunikácie na svojej streamovacej platforme a  aj celkovej…