Goldman Sachs predstavil vyladený logotyp

Bankári majú po novom logo od Dalton Maag. Dizajnéri z tohto štúdia, ktoré sa špecializuje na type design, urobili viacero efektívnych zmien.

Lepšia čitateľnosť loga je najlepšie zrejmá, keď si vedľa seba položíte stav pred a po. Typografi odviedli dobrú prácu. Je trošku škoda, že typický zliatok iniciál G a S sa odporúčal do histórie – a s ním aj zvyšok pôvodnej typografie založenej na písme Bodoni. Zmizla aj druhá z ligatúr – ch je po novom tvorené dvomi nespojenými znakmi.

Staré vs. nové

Nový dizajn je určite zmenou k lepšiemu. Je zároveň zaujímavé, ako sa Dalton Maag podarilo zachovať v logu takmer nezmenenú estetiku s využitím úplne iného písma. Otázka, ktorú si možno položiť je, či sa nedalo aktualizovať logotyp so zachovaním úvodnej ligatúry.

Pôvodné logo finančnej inštitúcie v bledomodrom poli navrhli ešte v 70. rokoch v agentúre Lippincott. Dalton Maag aktuálne pripravujú pre značku aj custom písmo Goldman Sans, ktoré sa do praxe dostane v priebehu roka.

zdroj: Axios

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vintage efekty pre Illustrator zadarmo!

Graphicburger aktuálne ponúka na bezplatné stiahnutie aj balík textových efektov s retro nádychom. Vďaka smart objects si ich ľahko…
pokračovanie článku

Ateliérové nakladatelství: URS LEHNI

Ateliér Tvorby písma a typografie pražské UMPRUM vás v rámci semestrálního zadání „Vytvořte obsah ateliérového nakladatelství” zve na druhou ze…