Goldman Sachs predstavil vyladený logotyp

Bankári majú po novom logo od Dalton Maag. Dizajnéri z tohto štúdia, ktoré sa špecializuje na type design, urobili viacero efektívnych zmien.

Lepšia čitateľnosť loga je najlepšie zrejmá, keď si vedľa seba položíte stav pred a po. Typografi odviedli dobrú prácu. Je trošku škoda, že typický zliatok iniciál G a S sa odporúčal do histórie – a s ním aj zvyšok pôvodnej typografie založenej na písme Bodoni. Zmizla aj druhá z ligatúr – ch je po novom tvorené dvomi nespojenými znakmi.

Staré vs. nové

Nový dizajn je určite zmenou k lepšiemu. Je zároveň zaujímavé, ako sa Dalton Maag podarilo zachovať v logu takmer nezmenenú estetiku s využitím úplne iného písma. Otázka, ktorú si možno položiť je, či sa nedalo aktualizovať logotyp so zachovaním úvodnej ligatúry.

Pôvodné logo finančnej inštitúcie v bledomodrom poli navrhli ešte v 70. rokoch v agentúre Lippincott. Dalton Maag aktuálne pripravujú pre značku aj custom písmo Goldman Sans, ktoré sa do praxe dostane v priebehu roka.

zdroj: Axios

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

May Bundle so zľavou 96%

Dnes pre vás máme tip na nový májový Bundle, ktorý aktuálne môžete nájsť na portáli Hungry JPEG. Čo…
pokračovanie článku

InDesign pluginy 3. časť: Produktivita v tíme

Súčasný štandard medzi softvérom pre desktop publishing ponúka bohatú funkcionalitu a výkonné nástroje. Niekedy sú však jeho funkcie komplikovanejšie, než by bolo treba alebo chýbajú možnosti pre špecifické úkony. Práve vtedy sa príde vhod nejaký ten plugin.
pokračovanie článku

Vankúšikové krabičky na dôležité drobnosti

Balenie drobných predmetov môže byť niekedy výzva. V mikroténových vreckách nevyzerajú veľmi elegantne a ak sú krehké, môžu sa aj…