Goldman Sachs predstavil vyladený logotyp

goldman 800x448 - Goldman Sachs predstavil vyladený logotyp

Bankári majú po novom logo od Dalton Maag. Dizajnéri z tohto štúdia, ktoré sa špecializuje na type design, urobili viacero efektívnych zmien.

Lepšia čitateľnosť loga je najlepšie zrejmá, keď si vedľa seba položíte stav pred a po. Typografi odviedli dobrú prácu. Je trošku škoda, že typický zliatok iniciál G a S sa odporúčal do histórie – a s ním aj zvyšok pôvodnej typografie založenej na písme Bodoni. Zmizla aj druhá z ligatúr – ch je po novom tvorené dvomi nespojenými znakmi.

body 5 680x400 - Goldman Sachs predstavil vyladený logotyp

Staré vs. nové

Nový dizajn je určite zmenou k lepšiemu. Je zároveň zaujímavé, ako sa Dalton Maag podarilo zachovať v logu takmer nezmenenú estetiku s využitím úplne iného písma. Otázka, ktorú si možno položiť je, či sa nedalo aktualizovať logotyp so zachovaním úvodnej ligatúry.

Pôvodné logo finančnej inštitúcie v bledomodrom poli navrhli ešte v 70. rokoch v agentúre Lippincott. Dalton Maag aktuálne pripravujú pre značku aj custom písmo Goldman Sans, ktoré sa do praxe dostane v priebehu roka.

zdroj: Axios

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
CUOI 01 - Limitovaná edice Mooncake pro The Coffee House
pokračovanie článku

Limitovaná edice Mooncake pro The Coffee House

The Coffee House je Vietnamský nejrychleji rostoucí kávový řetězec. Přetvořením klasické dětské bajky pro podzimní sezónu s využitím steampunkových…
screen shot 2016 01 05 at 10.16.19 380x220 - 50 fontov so zľavou 96%!
pokračovanie článku

50 fontov so zľavou 96%!

Dnes pre vás máme tip na štedrý balík fontov. New Year New Fonts Bundle obsahuje až 50 písiem,…
cover 1 380x220 - Estónsko predstavilo nový branding
pokračovanie článku

Estónsko predstavilo nový branding

Krajina nedávno predstavila nový branding. Stojí za ním Estonian Design Team v spolupráci s Enterprise Estonia – inštitúciou, ktorá sa…