Game Days 2021 prinesú nadšencom herného priemyslu hromadu zaujímavého programu. Príď sa upgradnuť aj ty!

Game Days si tento rok návštevníci užijú od 25. do 27. novembra fyzicky v Košickom Kulturparku, ale aj online z pohodlia svojho domova. Tešiť sa môžu všetci, ktorí sa chcú dozvedieť viac a nazrieť do sveta videohernej tvorby. O level vyššie sa posunú nielen začínajúci developeri, ale aj tí skúsení a na svoje si prídu aj investori a podnikavci. 

Či už ste úplný začiatočník alebo ste si už niečo odkódovali alebo nadizajnovali, na Game Days si svoj program určite nájdete. Organizátori sa napriek ťažkej situácii pre eventy kvôli pandémií postarali opäť o bohatý program konferencie, ktorá má ašpirácie stať sa mostom spájajúcim svetové trendy, novinky a štandardy s ekosystémom vývojárov, podnikateľov a študentov z regiónu V4. Game Days má ambíciu zaradiť sa medzi najprestížnejšie podujatia v tomto regióne.

Vyspovedajte zamestnancov legendárnej firmy Valve, ktorá prevádzkuje Steam, popremýšľajte o budúcnosti herného businessu a virtuálnych svetov spolu so šéfmi herných štúdii, či načerpajte novú inšpiráciu a energiu do ďalšej tvorby vďaka workshopom od Artoviska, Hemisféry, Sparringu a ďalších. Na svoje si prídu aj nadšenci nových technológií v hernom priemysle, nakoľko svoju prednášku tohto roku na festivale odprezentuje aj spoločnosť Metahuman, top firma v oblasti tvorby digitálnych charakterov a Jali, firma generujúca animácie tvárí na základe textu pre Cyberpunk 2077.

Horúcimi novinkami tohtoročného Game Days je aj Matchmaking platforma, pomocou ktorej si budete môcť zaistiť stretnutia s aktuálnymi či budúcimi obchodnými partnermi, či súťaž herných titulov. Hodnota ocenení v tejto súťaži dosahuje až neuveriteľných 40,000 dolárov.

Konferencia sa Game Days sa dostáva nielen do povedomia developerov, ale aj do kultúry Košíc. Dôkazom toho je aj hlavný partner Art & Tech Days. Tento festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry v Košiciach je už niekoľko rokov symbolom technického pokroku mesta a jeho smerovania a festival Game Days už tradične nadväzuje na program v rámci úzkej spolupráce s Art&Tech Days.

Na tých právom najlepších čaká už tradične ocenenie Slovenská hra roka. Tento rok sa okrem iných v nomináciách objavili aj tituly ako YesterMorrow alebo Vaporum, ktoré vynikajú nielen v československom prostredí.

Registrovať sa je možné už dnes, na webe podujatia.

Najnovšie novinky o speakroch, workshopoch, súťažiach a sprievodnom programe nájdete na sociálnych sieťach Facebook, Instagram či Twitter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si šikovný Paper Cut Creator

Chceli ste niekedy použiť v projekte grafiku v štýle papierovej vystrihovačky? S týmto pomocníkom si vlastný papercut vytvoríte rýchlo a jednoducho!
pokračovanie článku

Priestor, prejav a pravidlá

Vzťah medzi vyjadrovacími prostriedkami, obsahom a priestorom komunikácie je diabolským trojuholníkom, do ktorého v nejakej podobe už niekedy upadol každý…