Fotky, ktoré vám ukážu vizuálnu dokonalosť architektúry

Amsterdamský umelec Dirk Bakker spojil fotografie a grafický dizajn do jedného celku a vytvoril tak nádherné umelecké diela, ktoré zdielal na svojom Instagram účte “macenzo“.

FotoGrafika je termín, ktorý Dirk používa na opísanie týchto vizuálnych skvostov, ktoré sú silno ovplyvnené jeho záľubou v línie, vzory a tvary.

“Nie je tajomstvo, že svoje obrázky upravujem až kým dosiahnem uspokojenie, pre mňa sú obrázky ako úloha grafického dizajnu. Upravujem ich, až pokým nájdem zaujímavý, vzrušujúci a vyvážený obraz. Niekedy je prvá fotografia najlepšia. A niekedy ich musím spraviť ozaj veľa, aby som našiel tú, ktorú použijem. Niektoré objekty môžem použiť niekoľko krát ako je napríklad priblíženie, oddialenie alebo fotografia z ďaleka. Každý z týchto efektov prinesie rozličný výsledok.”

Takto vysvetlil svoje umenie Dirk Bakker.

Jeho fotografie nie sú len z domovského Amsterdamu, ale aj naprieč rôznymi mestami a krajinami, ktoré použil vo svojej kompozícií “See My City”. Teda dá sa použiť aj termín cestovateľské fotografie. Nechajte sa aj vy vtiahnuť do jednoduchosti a krásy týchto fotiek.

View this post on Instagram

Bend Over Blue . #Architecture #Arnhem #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Building Bridges . #Amsterdam #architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Liv’in Color . #Nijmegen #Architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Every step you take..

A post shared by Dirk (@macenzo) on

zdroj: designtaxi.com, instagram.com/macenzo/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

QuarkXPress Advantage – Nový způsob upgrade

Díky QuarkXPress Advantage máte přístup nejen k updatům a upgradům QuarkXPress, ale získáte také neomezenou technickou podporu, lepší správu svého…
pokračovanie článku

Letný večer s papiermi

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Príďte si v jeden letný večer vypočuť o tom, ako vzniká médium, s ktorým sa stretávame denne - či už ako dizajnéri, majitelia firiem alebo spotrebitelia.