Fotky, ktoré vám ukážu vizuálnu dokonalosť architektúry

Amsterdamský umelec Dirk Bakker spojil fotografie a grafický dizajn do jedného celku a vytvoril tak nádherné umelecké diela, ktoré zdielal na svojom Instagram účte “macenzo“.

FotoGrafika je termín, ktorý Dirk používa na opísanie týchto vizuálnych skvostov, ktoré sú silno ovplyvnené jeho záľubou v línie, vzory a tvary.

“Nie je tajomstvo, že svoje obrázky upravujem až kým dosiahnem uspokojenie, pre mňa sú obrázky ako úloha grafického dizajnu. Upravujem ich, až pokým nájdem zaujímavý, vzrušujúci a vyvážený obraz. Niekedy je prvá fotografia najlepšia. A niekedy ich musím spraviť ozaj veľa, aby som našiel tú, ktorú použijem. Niektoré objekty môžem použiť niekoľko krát ako je napríklad priblíženie, oddialenie alebo fotografia z ďaleka. Každý z týchto efektov prinesie rozličný výsledok.”

Takto vysvetlil svoje umenie Dirk Bakker.

Jeho fotografie nie sú len z domovského Amsterdamu, ale aj naprieč rôznymi mestami a krajinami, ktoré použil vo svojej kompozícií “See My City”. Teda dá sa použiť aj termín cestovateľské fotografie. Nechajte sa aj vy vtiahnuť do jednoduchosti a krásy týchto fotiek.

View this post on Instagram

Bend Over Blue . #Architecture #Arnhem #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Building Bridges . #Amsterdam #architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Liv’in Color . #Nijmegen #Architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Every step you take..

A post shared by Dirk (@macenzo) on

zdroj: designtaxi.com, instagram.com/macenzo/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pergamen má dva shortlisty na Pentawards

Prestížna dizajnérska súťaž zverejnila výber prác pre finálne posúdenie. Trnavské štúdio má na shortliste hneď dve práce.
pokračovanie článku

Mockup knihy s mäkkou väzbou

Hľadáte spôsob, ako vizualizovať návrh obálky novej knihy s mäkkou väzbou? Váš dizajn môžete prezentovať napríklad pomocou týchto mockupov…