Fotky, ktoré vám ukážu vizuálnu dokonalosť architektúry

Amsterdamský umelec Dirk Bakker spojil fotografiegrafický dizajn do jedného celku a vytvoril tak nádherné umelecké diela, ktoré zdielal na svojom Instagram účte “macenzo“.

FotoGrafika je termín, ktorý Dirk používa na opísanie týchto vizuálnych skvostov, ktoré sú silno ovplyvnené jeho záľubou v línie, vzory a tvary.

“Nie je tajomstvo, že svoje obrázky upravujem až kým dosiahnem uspokojenie, pre mňa sú obrázky ako úloha grafického dizajnu. Upravujem ich, až pokým nájdem zaujímavý, vzrušujúci a vyvážený obraz. Niekedy je prvá fotografia najlepšia. A niekedy ich musím spraviť ozaj veľa, aby som našiel tú, ktorú použijem. Niektoré objekty môžem použiť niekoľko krát ako je napríklad priblíženie, oddialenie alebo fotografia z ďaleka. Každý z týchto efektov prinesie rozličný výsledok.”

Takto vysvetlil svoje umenie Dirk Bakker.

Jeho fotografie nie sú len z domovského Amsterdamu, ale aj naprieč rôznymi mestami a krajinami, ktoré použil vo svojej kompozícií “See My City”. Teda dá sa použiť aj termín cestovateľské fotografie. Nechajte sa aj vy vtiahnuť do jednoduchosti a krásy týchto fotiek.

View this post on Instagram

Bend Over Blue . #Architecture #Arnhem #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Building Bridges . #Amsterdam #architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Liv’in Color . #Nijmegen #Architecture #SeeMyCity

A post shared by Dirk (@macenzo) on

View this post on Instagram

Every step you take..

A post shared by Dirk (@macenzo) on

zdroj: designtaxi.com, instagram.com/macenzo/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pohyblivá inšpirácia – Covers

Dnes pre vás máme v rámci pohyblivej inšpirácie video, ktoré oživuje inak statickú, ale inak dokonalú krásu obálok starých…
pokračovanie článku

Sezónní balení čokolády Stelios Parliaros

Modrá znamená léto, ryby, modrá znamená modrou, znamená jedinečnost. Kreativní agentura ABOUT spolupracuje s panem Parliarosem už roky – vznikl vztah, který pokrývá celou škálu sezónních čokoládových obalů – od eklektického a rafinovaného luxusního přístupu, až po naivní a jedinečné subjektivní zvláštnosti.