Úprava čb fotiek pre tlač

úvod Diskusné Fóra DTP Farebná úprava fotografií Úprava čb fotiek pre tlač

Táto téma obsahuje 5 odpovedí, má 5 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar Jules pred 6 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    DeTePe
    Keymaster

viete niekto poradit, ako prekonvertovat-upravit CB fotografiu do CMYK na ofsetovu tlac?
    skusal som rozne moznostil, ale vo svetlych tonoch sa vzdy nachadzali iba farby CMY bez „K”.
    (napriklad 17/15/12/0)
    viem, ze „K” mozem pridat umelo. ide mi o to, ci to ma vyznam. mate s tym niekto skusenost?

predidem potom tomu, ze v ofsetovej tlaci uz nebudu vychadzat fotografie „posunute” do modra, cervena a podobne?

vdaka
    andrej

otázka z e-mailu

koshka
    Člen

Foto treba previest do farebneho rezimu duplex, urcit moznost kvadruplex a potom citlivo kliknutím na krivky nastavit hodnoty zastupenia ostatnych farieb tak, aby boli vyvazene.

Koshka

PS: Daj vediet, ako si pokrocil

koshka
    Člen

Inak, dalo by sa to robit aj miesanim kanalov, ale predchadzajuce riesenie mi pride viac pod kontrolov.

Koshka

marek
    Člen

ja som videl jednoduchu fintu, obrazok do grayscalu a nakopirovat do jednotlivych vrstiev a potom cez krivky riesit jednotlive farebne separacie

celkovo s cb foto nemam skusenost, ale logicky mi vychadza ze cmy by nemali asi prevladat, navjaic by malo byt v ciernej aby v pripade ze to ubehne v tlaci do nejakej farby, bolo ubehnutie co najmensie farebne

mrcl
    Člen

kludne staci previest do nejakeho CB profilu a nechat to len v ciernej.
    ak sa  ,,nesetri,, na ciernej v tlaci :)  nemal by byt obraz ,,sedivy,,
    ale fakt je , ze kazdy ma rad nejaky odtien ciernobieleho obrazu – a na toto sa mne asi najviac pozdava to co pisal marek. aj ked je to dost pracne – povedzme si na rovinu. na druhej strane je dost vysoka pravdepodobnost ze fotky pojdu ,,jednym stichom,,

Jules
    Člen

koshkino riešenie je asi najpriechodnejšie. teda podla mňa

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.