Tlačiareň do malého grafického štúdia

úvod Diskusné Fóra Technika Tlačiarne Tlačiareň do malého grafického štúdia

Označené ako: ,

Táto téma obsahuje 17 odpovedí, má 4 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar grafik.lucenec pred 6 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    marek
    Člen

Viete mi niekto poradit vhodnu tlaciaren do maleho grafickeho studia? Ma sluzit na mensie produkcne tlace, kedy sa zadavanie do nejake firmy zaoberajucej sa digitalnou tlacou sa z casoveho hladiska neoplati.

Podmienky su ze to ma byt laserovka, format SRA3, pouzitie co najvacsej gramaze papiera, idealne aj strukturovane.

Dakujem za rady.

pokial mozem poradit urcite by som navstivila dodavatelov, kt. ponukaju dane tlaciarne. je velmi dolezite, aby ste na vlastne oci videli ake vystupy robi dana tlaciaren.

odporucam, aby ak je to mozne vytlacili napr nejaku vasu grafiku na vami vybrany papier. pokial sa jedna o tlaciaren SRA3,laser a vysoka gramaz tieto tlaciarne nie su lacne, a radsej vsetko odskusat a pytat sa a hodnotit, ako kupit a potom si trieskat hlavu o stenu.

marek
    Člen

tak som urobil, vyskúšal čo sa dalo

aj ked ono sa asi az po čase ukáže či to bola dobrá voľba

marek
    Člen

skôr ma zaujímalo ake konkrétne tlačiarne používajú firmy a akú majú reálnu skúsenosť po čase

tlaciarne XEROX, z malych laserovych tlaciarni, do formatu SRA3.

je potrebne stale pri tlacirny sa pytat aj na servis, ake su podmienky a pod.

pisal si kreativne papiere, aby vedela tlaciaren potlacit, ziadna tlaciaren laserova nevie dokonale potlacit vsetky kreativne papiere, davala by som si pozor na papiere, kt. maju vysoku strukturu.

marek
    Člen

pozdavala sa mi OKI, hlavne moznost pouzit strukturovane papiere, moznost vacsej gramaze (350g) a moznost pouzit efi rip

pises, ze si pobehal po firm.,kt. ponukaju laser print, ake to boli znacky ak to nie je tajomstvo?

marek
    Člen

oki som videl vzornik kreativnych papierov a bolo to velmi slusne, otazky ci xerox a dajme tomu minolta by to zvladla

no ano OKI bola moja druha varianta, z hladiska cena, vykon sa to celkom da.

efi rip maju vsetky lepsie tlaciarne . ponuka samostatny efi rip, alebo len instalacku?

nezabudni riesit aj servisne podmienky, ma dost velky vyznam!

marek
    Člen

oki ponukal sw efi rip, ine znacky mi ho neponukli

servis to je jasne, to som tiez riesil a zistoval

nakoniec som sa rozhodol pre minoltu, nie moc “graficku tlaciaren” s priaznivejsou cenou, ale kvalitou tlace sa vyrovnala myslim aj oki a xeroxu, tak uvidim

ale do buducnosti pravdepodobne budem riesit nejaky vyslovene drahsi model s ripom

dalsia vec je kto ti bude dodavat kreativ papiere, ci ich budes vediet vobec zohnat, podmienky dodavatelov v oblasti kreativ paper su tiez velmi dolezite.

xerox zvlada kreativ papiere, ale nesmu mat velmi hlboku strukturu.

minoltu neodporucam vobec na velke farebne plochy a strukturu vobec.minolta ma za 7 rokov nepresvadcila o nicom dobrom.

OKI potlaci aj hrubsiu strukturu to je fakt!

marek
    Člen

k minolte som mal vzdy zly vztah, trauma z minulosti

ale videl som napriklad aj produkcne tlaciarne a velmi velmi dobre

len ja som bral lacnejsi model, priorita bude viac “kancelarske” tlace pre klientov a natom by si to mohlo zarobit na seba a aj na lepsiu tlaciaren, som sa rozhodol :)

no tvoje rozhodnutie.dufajme, ze budes spokojny.

poznam ludi, kt. mali minoltu a do roka ju menili za xerox.

pekny den

marek
    Člen

uvidime, urcite dam vediet

snad ma to nesklame, lebo porovnavacie tlace sa vyrovali xeroxu

Jules
    Člen

Ricoh by bol tiež možným riešením.

S Minoltou mám len tie najhoršie skúsenosti: Je to proste katastrofa. Ako tak tlačila len 6 mesiacov, potom problémy so všetkým.  Minoltu ani zadarmo.  Pri výbere tlačky je potrebné si uvedomiť, koľko asi chcem do nej investovať (výber sa rýchlo zúži), koľko potrebujem asi mesačne tlačiť, čo budem tlačiť a na aké médium, soft a servis a aj ceny a dostupnosť spotrebáku.  S hrubšími štrukturovanými papiermi majú problém viac menej všetky bežné tlačky, aj tie ktoré píšu v manuáli, že hravo tlačia aj na 300g papier – klamú.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.