Grafický monitor

úvod Diskusné Fóra Technika Monitory Grafický monitor

Označené ako: 

Táto téma obsahuje 8 odpovedí, má 9 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom commodore64 commodore64 pred 5 rokmi.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    DeTePe
    Keymaster

Podeľte sa o Vaše skúsenosti s výberom vhodného grafického monitora.

Montana
    Člen

Po dlouhém zkoumání a hledání u mě vyhrál DELL U2410. Především kvůli poměru cena/rozměry/možnosti. Umí i AdobeRGB … ostatní možnosti si najdete na webu. ;) Zatím jsem s ním velmi spokojen. Fotím, dělám v PS, Ai, indd, CDR… sem tam zahraju nějakou hru.

Koupil zde: http://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2410-lcd-monitor-24/68355/produkt#

marek
    Člen

dlhe roky som mal seriu cinem od apple, vynikajuci monitor, lahko ovladatelny, bezal nasupu ako mal

teraz Nec MultiSync® PA271W a oproti cinema komplikovane nastavovanie, ale zda sa ze ide ako ma a aj dobra cena oproti eizo

Jules
    Člen

myslím si, že apple bude celkom vhodné riešenie

Momentálne čumím tiež do DELL U2410 — je skalibrovaný pomocou xrite sondy a dispcal gui (custom profil).

Určite by som v budúcnosti investoval do lepšieho monitoru NEC/EIZO s krytom. Podľa mňa sa oplatí pošporiť a kúpiť si čo najlepší monitor — možno aj si zobrať pôžičku :D.
    Ako pri fotografovaní platí, že sa oplatí „investovať“ do optiky…

Apple Cinema Display podľa môjho názoru má top dizajn aj spracovanie, ale vadí mi lesklosť a ten LCD panel je vlastne LG alebo Samsung.

ummagama
    Člen

Ja pouzivam k plnej spokojnosti Eizo S2233W a CG223W. Mozem len doporucit skvela ergonomia a este lepsi obraz.

slinti
    slinti
    Člen

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o pomoc. Potrebujem si vybrať do práce nejaký seriózny monitor (2 kusy) pre DTP (väčšinou textová grafika) – viete mi poradiť, na aké špecifikácie si mám dať pozor? S cenou nemôžem veľmi vyskakovať, profesionálny CAD monitor to asi nebude. Veľkosť asi 22-24″.

Jan Groman
    Člen

Momentalne pouzivam Dell U2412M. Spokojnost ale az po kalibracii SPYDEROM 3.

Zalezi vo velkej miere na tvojom rozpocte. Dolezite je nekupovat TN monitor. Uplne idealne IPS – EIZO, NEC, Apple, Dell… Ak naozaj nerobis farebne narocne veci, myslim, ze bude stacit aj no-name IPS monitor, 24″. Na tvojom mieste by som bral s rozlisenim 1920×1200 (obvykle 1080) s pivotom. Lacnejsie idu cca po 160€. Mne sa celkom pozdava tento 25″ ultrawide monitor od LG:
    http://www.alza.sk/25-lg-25um65-ultrawide-d1470512.htm

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.