Fonty zadarmo – 10. časť

Dnes napríklad aj multi-layer font s 3mi stuhami. Pekné čítanie.

tribbon-font

Tribbon

Zaujímavý multi-layer font od dizajnéra Dominica Le-Haira, ktorý pozostáva z niekoľkých vrstiev. Tie sú v závere procesu na seba ukladané tak, že vznikne tento zaujímavý efekt.

Písmo bolo pôvodne experimentom, keď si Dominic len tak „klikal“ v Illustratore. Pri navrhovaní sa opieral o Myriad Pro Black, ktorý poslúžil ako orientačné východisko pri kreslení znakov. Tie vznikli vďaka custom brushu, ktorý si sám navrhol. Vytvoril tri verzie – Tribbon A, B a C, ktoré možno kombinovať napr. vo Photoshope, Illustratore, či Indesigne a QarkXPress.

Tribbon B môže stáť i samostatne, ako mierne zjednodušená 2D varianta pôvodného Tribbonu.

Písmo je bezplatne dostupné pre súkromné a neziskové účely. V prípade záujmu využiť toto písmo na obchodné účely, je potrebné kontaktovať autora.

 

tribbon1

jednotlivé vrstvy Tribbonu

 

Tribbon si môžete stiahnuť tu:
http://freebiespress.com/freefonts/tribbon-free-font/

 

image

Foro

Slab serif s peknou nadväznosťou jednotlivých znakov. Jeho tvary sú o niečo menej výrazné než je zvykom u väčšiny písiem tohto typu. Má teda jemnejší tón, ktorý sa niekedy hodí. Proporcie a tvary písmen z Fora robia dobrú voľbu do každého súvislého textu. Na druhej strane, je možné ho využívať i pri písaní headlineov, keďže znaky majú výrazné a jasné detaily.

Písmo je dostupné v šestnástich rezoch vo formáte OpenType. Zdarma je rez Foro Extra Light. Všetky varianty obsahujú štandardné znaky, ako aj vedecké či menové symboly a šípky. Písmo podporuje jazyky Western, Central a Eastern European.

Foro nájdete tu:
https://www.myfonts.com/fonts/hoftype/foro/

 

4152121335_eb7d9f7c56_o

LOT

Zaujímavo tvarovaný display font, ktorý sa najlepšie hodí na web alebo do printu, či pohyblivej grafiky. Takisto si ho možno celkom dobre predstaviť v logách, resp. na tričkách či celkovo v produktovom dizajne.

Písmo obsahuje 78 znakov a je zadarmo, či už pre vás alebo na komerčné účely.

LOT nájdete na:
http://fontfabric.com/lot-free-font/

 

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo produktovej fotografie – workshop

Workshop určený pre dizajnérov, grafikov, blogerov a všetkých, ktorý sa chcú naučiť fotiť kreatívne v domácich podmienkach. Efektne a bez použitia…