Fonty zadarmo – 10. časť

Dnes napríklad aj multi-layer font s 3mi stuhami. Pekné čítanie.

tribbon-font

Tribbon

Zaujímavý multi-layer font od dizajnéra Dominica Le-Haira, ktorý pozostáva z niekoľkých vrstiev. Tie sú v závere procesu na seba ukladané tak, že vznikne tento zaujímavý efekt.

Písmo bolo pôvodne experimentom, keď si Dominic len tak „klikal“ v Illustratore. Pri navrhovaní sa opieral o Myriad Pro Black, ktorý poslúžil ako orientačné východisko pri kreslení znakov. Tie vznikli vďaka custom brushu, ktorý si sám navrhol. Vytvoril tri verzie – Tribbon A, B a C, ktoré možno kombinovať napr. vo Photoshope, Illustratore, či Indesigne a QarkXPress.

Tribbon B môže stáť i samostatne, ako mierne zjednodušená 2D varianta pôvodného Tribbonu.

Písmo je bezplatne dostupné pre súkromné a neziskové účely. V prípade záujmu využiť toto písmo na obchodné účely, je potrebné kontaktovať autora.

 

tribbon1

jednotlivé vrstvy Tribbonu

 

Tribbon si môžete stiahnuť tu:
http://freebiespress.com/freefonts/tribbon-free-font/

 

image

Foro

Slab serif s peknou nadväznosťou jednotlivých znakov. Jeho tvary sú o niečo menej výrazné než je zvykom u väčšiny písiem tohto typu. Má teda jemnejší tón, ktorý sa niekedy hodí. Proporcie a tvary písmen z Fora robia dobrú voľbu do každého súvislého textu. Na druhej strane, je možné ho využívať i pri písaní headlineov, keďže znaky majú výrazné a jasné detaily.

Písmo je dostupné v šestnástich rezoch vo formáte OpenType. Zdarma je rez Foro Extra Light. Všetky varianty obsahujú štandardné znaky, ako aj vedecké či menové symboly a šípky. Písmo podporuje jazyky Western, Central a Eastern European.

Foro nájdete tu:
https://www.myfonts.com/fonts/hoftype/foro/

 

4152121335_eb7d9f7c56_o

LOT

Zaujímavo tvarovaný display font, ktorý sa najlepšie hodí na web alebo do printu, či pohyblivej grafiky. Takisto si ho možno celkom dobre predstaviť v logách, resp. na tričkách či celkovo v produktovom dizajne.

Písmo obsahuje 78 znakov a je zadarmo, či už pre vás alebo na komerčné účely.

LOT nájdete na:
http://fontfabric.com/lot-free-font/

 

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

The making of Nina

Už zajtra má svetovú premiéru krátky animovaný film Nina od slovenských Ové Pictures. Niečo zo zákulisia (jej) takmer…
pokračovanie článku

Nový film Ivany Šebestovej čoskoro v kinách

Bratislava. Režisérku, výtvarníčku a animátorku Ivanu Šebestovú netreba predstavovať. Dva  razy získala Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za filmy…
pokračovanie článku

Zľava na nákup vzorníkov farieb PANTONE

Do rubriky PARTNERI nám pribudol nový partner. Distribútor značky PANTONE na Slovensku ponúka zľavový kupón pre našich registrovaných…