Festival D&AD sa tento rok neuskutoční

Známy festival Design and Art Direction zameraný na design a reklamu sa kvôli prebiehajúcej pandémii konať nebude. Prvýkráť od roku 1963.

Dlhoročná tradícia bude musieť ustúpiť aktuálnej situácii. Ikonické ceny za top projekty v podobe ceruziek si tak tento rok autori neprevezmú. Festival bol pôvodne odložený na neurčitý dátum, neskôr sa však organizátori akciu definitívne zrušiť. V oficiálnom stanovisku zdôraznili prioritou, ktorou je zdravie a pohoda ľudí.

Najlepšie práce však plánuju oceniť aspoň online. Porota sa stretne teda aspoň virtuálne a vyberie tie naj projekty. Ostáva už iba vymyslieť ako víťazov osláviť na diaľku.

Deadline pre prihlasovanie prác (zverejnenými / nasadenými medzi 1. januárom 2019 a 19. aprílom 2020) je 3. apríl a hodnotenie prebehne počas 12. mája až 5. júna.

zdroj: D&AD

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Diéta podľa Photoshopu

Na YouTube kanáli realretouch, ktorý sa venuje Photoshop retušovaniu nájdete aktuálne aj video, ktoré detailne ukazuje, ako sa…
pokračovanie článku

We Love Graphic Design

Tento rok sa po tretí krát uskutoční v Kodani sympózium grafického dizajnu nazvané výstižne – We Love Graphic Design. Cieľom…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – čínský rebrand KFC

2017 byl rok 30. výročí uvedení KFC na čínský trh. Zbrusu nový obal extrahuje základní prvky vize společnosti KFC…