Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

cover4 - Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

Číslo jeden v sprostredkovaní online platieb nedávno odhalilo svetu svoje nové logo. Identita vznikla v spolupráci s dizajnovou agentúrou Fuseproject zo San Francisca. V porovnaní s posledným redizajnom z roku 2007 ide tentoraz skôr o jemný posun vpred. Čo teda prináša nový logotyp PayPalu?

Zmeny potrebujú redizajn

Názov spoločnosti je tentokrát písaný Futurou. Takisto si určite všimneme renovovaný monogram, ktorý na seba pútal pozornosť aj v predošlom logu. Teraz – aj vďaka dvojici veľkých Pé bez otvorov – je ešte výraznejší. Zmeny neobišli ani farebnú paletu. Prečo sa služba rozhodla pre redizajn práve teraz?

Alison Sagar, riaditeľka marketingu v Británii, za dôvod považuje veľké množstvo zmien, ktoré sa udiali od posledného redizajnu. “Najmä ide o rapídne rozšírenie mobilných zariadení, vďaka čomu sa zmenil aj spôsob, akým ľudia nakupujú a platia.vysvetľuje. Tieto okolnosti boli teda v konečnom dôsledku impulzom pre začiatok úvah o novom nakopnutí značky.

paypal3 - Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

Písmená v slove PayPal majú v novom logotype k sebe mierne bližšie, vďaka čomu je jednoduchšie umiestniť logo aj na menšie obrazovky. Odteraz bude navyše znak dvojice veľkých P vždy používaný spolu so názvom. Vznikne tak nový vizuálny podpis značky.

V praxi to znamená, že sa prvky v minulosti prítomné v online a mobilnom prostredí zlúčia do jednej spoločnej identity. Uvidíte vždy to isté logo, nech sa pozeráte odkiaľkoľvek.

Nová modrá

Farby boli pre spoločnosť také dôležité a ikonické, že sa PayPal obával výraznejšej zmeny. Ide teda len o nové odtiene modrej, zmena farieb v pravom slova zmysle sa nekoná. Nový náter pôsobí podľa oficiálnych vyjadrení energickejšie a živšie. Logo tak vystúpi do popredia ešte výraznejšie.

paypal2 - Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

Vyššia miera náklonu písmen má podľa Allison Sagar komunikovať aspekt inovácie, keďže platobná služba za minulý rok predstavila takmer šesťdesiat noviniek a produktových vylepšení.

 

Čo hovoríte na redizajnový logotyp PayPalu vy – páčia sa vám zmeny?

[poll=”7″]

 

 

PayPal logo old 580x161 - Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

Logo z roku 1999

 

 

paypal logo16 580x154 - Dve Pé po novom – PayPal predstavil redizajnované logo

Predchodca – logo z roku 2007

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover dtp 14 - Toto sú víťazné obaly Model Young Package 2019
pokračovanie článku

Toto sú víťazné obaly Model Young Package 2019

Nedávno prebehla v Česku zaujímavá súťaž Model Young Package. Témou  aktuálneho ročníka boli samozrejme obaly, ale presnejšie zážitok z rozbaľovania.…
nbaxtoons pattern 380x220 - Keď NBA stretne Looney Tunes
pokračovanie článku

Keď NBA stretne Looney Tunes

Dnes pre vás máme čosi športu, čosi kresleniek z 80. rokov. Pozrite sa, ako môže takéto netradičné spojenie dopadnúť, keď…