Dubnica má nový vizuálny štýl, ktorý nadväzuje na redizajn loga

Osvieženie vizuálnej identity mesta prichádza rok po predstavení nového loga.

Posledné roky sa Dubnica nad Váhom modernizuje a inovuje vo viacerých sférach. Jednou z nich je aj vizuálna prezentácia mesta. Do konca roku 2019 sa mesto prezentovalo iba erbom, farbami a neucelenými grafickými prvkami.

V roku 2020 začalo mesto používať nové logo, ktoré vzišlo z verejnej súťaže. V nej zvíťazil grafický dizajnér Milan Pleva, ktorý v uplynulých mesiacoch spolupracoval s mestom aj na tvorbe celkovej vizuálnej identity.

Tá chce komunikovať marketingovo atraktívnejšie a zaujímavejšie smerom k širokej verejnosti, nenahrádza však erb, ktorý ostáva dôležitou oficialitou mesta s veľkou historickou hodnotou.

Logo je spojením dvoch prvkov – dubového listu a začiatočného písmena mesta „D“. K logu sa ďalej viaže jednotný vizuálny štýl, ktorý pozostáva z koláže prvkov symbolizujúcich mesto. Sú nimi najmä symbol loga v kruhu, dubový list, vlnky vody reprezentujúce Váh, či vlajka.

Rovnako dôležité sú farby a písmo, ktoré sa vyskytujú naprieč celým vizuálnym štýlom. Hlavnými farbami mesta sú modrá a biela, ktoré pre „oživenie“ dopĺňa tyrkysová a sivá, ktorá má slúžiť ako efektívny podklad pre biele prvky.  Zámerom autora bolo vytvoriť prívetivú, otvorenú a prispôsobivú značku mesta a tiež vizuálny štýl, ktorými sa dobre odlíši od ostatných miest.

zdroj: Behance/ Milan Pleva

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kruhy na vode 2014

27. januára – 22. februára 2015 SATELIT GALLERY, Bratislava Prehliadka víťazných prác 8. ročníka súťaže Kruhy na vode ponúka náhľad na súčasný…
pokračovanie článku

Hashtag je hashtag – nové logo Siete

Funkčnosť a jednoduchosť. Presne to má podľa predsedu Siete Radoslava Procházku reflektovať aktuálne logo, ktoré strana Sieť nedávno predstavila.…