Deviant Art mení logo i web

Online galéria DeviantArt si svoje posledné logo držala pekne dlho. Od spustenia v roku 2000 bola pôvodnému vizuálu verná až doteraz. Celých štrnásť rokov (tichý hvizd). Nič však netrvá večne. Je tu rok 2014 a s ním aj nová identita.

Za novou podobou loga stojí kreatívny kolektív Moving Brands. Ústredným prvkom zostali iniciálky DA, ktoré sú však tentoraz štylizované do pôsobivého výseku. Oproti predchádzajúcemu vizuálu sa viac do popredia dostal názov platfomy, ktorý je teraz skutočne výrazným prvkom. Použité písmo z dielne Klim Type sa volá Calibre.

Na podporu loga prešla redizajnom aj stránka galérie, ktorá dostala nové rozloženie aj farebnú paletu. Tú tvoria zelené a sivé odtiene, ktorých účelom je dať vyniknúť prezentovaným dielam.

Bližšie sa na vývoj nového logotypu môžete pozrieť vo videu:

zdroj: designtaxi.com

4 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

S dynamom pod krídlami – nová identita Sokola

Známa športová organizácia našich západných susedov čerstvo rebrandovala. Hlavnými cieľmi novej vizuality sú nielen zmeniť vnímanie značky v očiach…
pokračovanie článku

Otvorená výzva na rezidenciu do Paríža

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave vyhlasuje prvú otvorenú výzvu na predkladanie prihlášok na umeleckú alebo výskumnú rezidenciu do Cité internationale des Arts v Paríži. Výzva je určená pre doktorandky a doktorandov, absolventky a absolventov VŠVU rôznych zameraní - od výtvarného a úžitkového umenia, architektúry, dizajnu či reštaurovania, až po teoretické odbory.
pokračovanie článku

Set textúr dreva zadarmo

Dnes pre vás máme tip na sadu textúr s dreveným motívom, ktoré môžete využiť pri osobných aj komerčných projektoch. Môžu…
pokračovanie článku

Súťaž pre odberateľov newsletteru!

Novinky z nášho portálu aktuálne odoberá viac ako 300 ľudí. Rozhodli sme sa teda pred Vianocami jedného z vás odmeniť…