DesignPad iOS aplikáciou roka 2013

Macworld, ktorý sa venuje všetkému, na čom rastie nejaké to jabĺčko, vyhlasoval nedávno výsledky svojich každoročných cien. V rámci kategórie zvíťazil práve program od Quark Software Inc.

DesignPad je aplikácia navrhnutá na pomoc všetkým, ktorí potrebujú posunúť svoj koncept do štádia reálneho výstupu, resp. vysvetliť svoju víziu profesionálnemu dizajnérovi. To všetko napríklad na iPade.

„So zvyšovaním výkonu a nárastom mobility zariadenia akým je iPad, bolo prirodzeným riešením dať dizajnérom prístup k profesionálnym nástrojom, ktoré by mohli využívať takpovediac za pochodu.“ Takto sa vyjadril Gavin Drake, viceprezident marketingovej divízie Quarku.

mzl.ohfuomzs.480x480-75

DesignPad umožňuje používateľom experimentovať s viacerými vrstvami a konceptmi pri navrhovaní rôznych obsahov – od plagátov, reklamných letákov, cez pozvánky a brožúry až po vizitky či newslettre. Priamo na iPade. Vo chvíli, keď dizajnér cíti, že je so svojim výtvorom spokojný, môže ho zdieľať na sociálnych sieťach Twitter či Facebook, ale i odoslať mailom, či vytlačiť.

mzl.dywlxjuj.480x480-75

Aplikáciu si stiahnete bezplatne. Obsahuje pestrú paletu nástrojov a funkcií – okrem iného v nej nájdete preddefinované šablóny, nástroje na úpravu textu a jeho vlastností. Pohrať sa môžete aj s farbami a ich priehľadnosťou pri jednotlivých objektoch. Problémom nie je ani pridanie tieňov či práca s tvarmi.

Ak by sa vám predsa len málilo, môžete si kúpiť Pro Feature Pack, ktorý vám za necelých deväť eur odomkne funkcie ako Dropbox a PDF output, Airprint support, dynamic grids a mnohé iné.

mzl.bdeuqraq.480x480-75 mzl.gpavnokj.480x480-75 mzl.wshrrybv.480x480-75

DesignPad nájdete na iTunes:
https://itunes.apple.com/us/app/quark-designpad/id551786067?ls=1&mt=8

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť