Cenu Nadácie Tatra Banky získalo aj Školské písmo

Projekt Jana Filípka a Martiny Figusch Rozinajovej získal cenu v kategórii Dizajn.

Cieľom spoločného projektu dvojice typografov je poukázať na problémy trhu s učebnicami ako aj spojitého písma, ktoré sa aktuálne na školách využíva.

Okrem toho chcú Martina Figusch RozinajováJán Filípek otvoriť aj diskusiu s učiteľmi, rodičmi ale aj s vydavateľmi či štátnymi zamestnancami a samozrejme aj so žiakmi, ktorý dané písmo využívajú najviac. Písmo, ktoré sa používa v školách, nie je dostupné v digitálnej podobe, čo komplikuje veľa vecí okrem iného aj samotný proces tvorby a vydávania učebníc.

Autori pri realizácii projektu študovali históriu, analyzovali písané školské písmo a kriticky sa pozreli na čitateľnosť jednotlivých znakov. Skúšky rôznych tvarov a konzultácie s pedagógmi pomohli vzniku písma Skolske. Písmo Skolske tak pôsobí moderne a zároveň prirodzene. Aj keď obsahuje veľa zmien, plynulo nadväzuje na našu tradíciu.

Nové modernizované “školské písmo” je prispôsobené ľavákom a dostupnejšie vďaka digitálnej forme bezplatne. Písmo doteraz zaznamenalo viac ako 3 000 stiahnutí.

zdroj: Nadácia Tatra banky

Ďalšie diely seriálu


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Rail

zľava 50% do 21. januára
pokračovanie článku

Estónsko predstavilo nový branding

Krajina nedávno predstavila nový branding. Stojí za ním Estonian Design Team v spolupráci s Enterprise Estonia – inštitúciou, ktorá sa…
pokračovanie článku

Bratislava Design Week začína už dnes!

Každoročná prehliadka dizajnu odštartuje dnes o 18-tej online zahájením. Čo vás v rámci podujatia od 3. do 7. decembra čaká?
pokračovanie článku

Stiahnite si Mega Graphic Design Kit

Ak hľadáte naozaj rozsiahly zdroj nových prvkov a dizajnových materiálov pre vaše budúce projekty, skúste tento balík.