BRATISLAVA DESIGN WEEK 2015 – SNÍVANIE O KRÁSNYCH VECIACH

Už po druhýkrát sa charizmatický objekt na Laurinskej ulici 14 v bratislavskom Starom Meste zaplnil tým najlepším zo súčasného dizajnu. V pondelok tu slávnosne otvorili festival Bratislava Design Week 2015, ktorého témou je SEN.

Festival dizajnu sa snaží prepájať rôzne formy umenia, takže na otvorení vystúpili slovenskí producenti Pjoni a Stroon, vizuálny dizajnér Ján Šicko či hudobník Fero Király s tanečníčkou Zuzanou Žabkovou. Pred budovou “zavadzal” návštevníkom prázdny billboard z dielne mladého slovenského umelca Branislava Laha, ktorý takýmto spôsobom poukazuje na množstvo vizuálneho smogu v Bratislave. „Je to kriticky objekt, ale možno ho nazvať aj sochou,“ uviedol Branislav. „Mal by ľuďom naozaj zavadzať, lebo aj vizuálna špina zavadzia a zakrýva veci, ktoré nevidíme a mali by sme vidieť. Týždeň tu bude stáť ako zlý sen, ktorý sa niekedy v budúcnosti môže splniť – bilboard priamo na pešej zóne.“

Na BADW 2015 sa predstaví špička domáceho aj zahraničného dizajnu, návštevníci si budú môcť pozrieť aj špecializované výstavy – O krok ďalej uvedie zaujímavú experimentálnu obuv, Svicolando – pocta Vico Magistretti predstaví tohto ikonického talianskeho autora a České patro bude patriť českým dizajnérom. „Slovenskí dizajnéri sú silnou súčasťou dizajnérskej scény v Čechách, sme radi, že teraz sa môžeme zase my predstaviť tu,“ uviedol na tlačovej konferencii pred otvorením BADW Jakub Jandourek zo štúdia DECHEM, aktuálneho držiteľa Czech Grand Design. „Sme radi, že môžeme vystavovať v takejto krásnej budove, sme radi, že práve tu môžeme ukázať našu oázu. Snívame o krásnych veciach a o budúcnosti. A sem sa to hodí,“ uviedla na margo miesta festivalu česká dizajnérka Klára Šumová.

“Chceme snívať o súčasnosti i budúcnosti, chceme ukázať sny, ktoré sa stali skutočnosťou, ale aj dodávať odvahu tým, ktorí si svoje sny ešte nenaplnili,“ pozýva na festival aj riaditeľka podujatia Ľubica Hustá.

 

www.bratislavadesignweek.sk

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kdo vyhraje papír a tisk pro svou knihu? Soutěž Book in Progress #3 zná své finalisty a láká na celodenní konferenci s výjimečnými osobnostmi české designérské špičky.

Do třetího ročníku soutěže Book in Progress, ve které je možné vyhrát papír a tisk na svůj projekt v hodnotě 300.000 Kč, se přihlásilo 50 skvělých knižních projektů z České republiky i Slovenska. Odborná porota vybrala deset nejlepších, kteří se utkají o výhru v rámci konference o knihách 29. listopadu od 10 hodin v Centru Architektury a Městského Plánování v Praze. Konferenci můžete sledovat živě na platformách Youtube nebo Facebook.
pokračovanie článku

Konica Minolta predstavila novinku AccurioLabel 400

Trh s tlačou etikiet sa v posledných rokoch výrazne zmenil. Narástol dopyt po väčšej variabilite, personalizácii a zušľachteniu s cieľom zviditeľniť značky alebo jednotlivé produkty. A práve na inovácie v oblasti trendov a etikiet sa v posledných rokoch výrazne zamerala aj Konica Minolta, ktorá tento rok v júni na európskom trhu predstavila svoju novinku pre oblasť digitálnej tlače – AccurioLabel 400.
pokračovanie článku

iStores Banská Bystrica má 1 rok

25. a 26. októbra oslavuje iStores rok od otvorenia predajne v SC Europa v Banskej Bystrici. Naša narodeninová ponuka znie: 15 % zľava na…
pokračovanie článku

Čo majú nové rozprávkoví Websterovci a Mimi & Líza?

Tvorcovia obľúbených rozprávok Mimi & Líza a Websterovci pripravili v spolupráci s Media RTVS a Vydavateľstvom SLOVART veľa jesenných darčekov pre deti, a to nielen na Slovensku, ale aj na Taiwane.