Blog, ktorý zachytáva 100 rokov dizajnu pre IBM

Dobrý dizajn znamená dobrý biznis. Taký je názov tumblr blogu, ktorý pred časom založila art directorka menom Sue. Táto pôvodom Írka aktuálne pôsobí v New Yorku v agentúre Ogilvy. Medzi jej klientov patrí aj IBM. Práve počas tvorby kampane pre túto spoločnosť objavila množstvo referenčnej grafiky, ktorá ju skutočne nadchla. A tak vznikol blog Good Design Is Good Business, na ktorom môžete obdivovať sto rokov kvalitného dizajnu.

Sue zistila, že veľká časť grafického materiálu na internete vôbec nie je. Ak sa aj niečo našlo, rozlíšenie nebolo príliš veľké. Práve to ju podnietilo k vytvoreniu online archívu, v ktorom si môžu ľudia prezerať peknú prácu viacerých dizajnérov, okrem iného Paula Randa či Carla DeTorresa.

Tu je malá ochutnávka, celú porciu nájdete už na spomínanom blogu.

tumblr_n3a564jJD91sh3pvuo1_1280 tumblr_n3hb7oibdc1sh3pvuo1_r1_1280 tumblr_n38a1mCzms1sh3pvuo1_1280 tumblr_n38a3bnkZA1sh3pvuo1_1280 tumblr_n389uf1YFf1sh3pvuo1_1280 tumblr_n389w1pkGq1sh3pvuo1_1280

Každý kúsok dopĺňa stručný popis

 

zdroj: designtaxi.com

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Noa Snir – de.sign⁵

Zveme vás na dru­hou před­nášku cyklu de.sign, která se usku­teční 5. května v Praze, 6. května v Ústí nad Labem a 7. května v Plzni.…
pokračovanie článku

Letný večer s papiermi

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Príďte si v jeden letný večer vypočuť o tom, ako vzniká médium, s ktorým sa stretávame denne - či už ako dizajnéri, majitelia firiem alebo spotrebitelia.
pokračovanie článku

Nová kampaň IKEA: Stolík za 3 kávy?

Podľa najnovšej printovej kampane švédskej značky je to možné. Pozrite sa na ďalšie príklady toho, aké dostupné sú…