Apple podniká právne kroky kvôli ovocnému logu

Spoločnosť sa pustila do aplikácie Prepear, ktorá sa prezentuje symbolom hrušky.

“Jablko”, ktoré spadlo ďaleko od stromu

Aplikácia ponúka recepty, jedálničky, umožňuje však aj tvorbu zoznamov a spravovanie donášok potravín. Jej tvorcovia teraz čelia právnym krokom, ktoré podniklo Apple. To má problém s logom Prepear, ktoré podľa spoločnosti príliš pripomína ich vlastné logo.

Zľava doprava (ak vôbec treba): Apple vs. PrePear

Apple ako brand sa podľa Prepear cíti jeho logom ohrozený. Prepear, ktorý je v porovnaní s kalifornským gigantom malou firmičkou, chce však stáť pevne za svojím a ukázať tak, že “veľkí hráči nemôžu bez príčiny “šikanovať” menšie podniky”. Ľudia z Prepear preto spustili petíciu v pokuse prinútiť Apple, aby svoj podnet stiahol. 

Tvorcovia aplikácie bol vyzvaný zo strany Apple, aby svoje logo zmenil, aj keď je podľa Prepear zrejmé, že ide o symol znázorňujúci hrušku. Päťčlenný tím ďalej dodal, že si s ohľadom na veľkosť svojho biznisu nemôže dovoliť súdne ťahanice so spoločnosťou takého kalibru, akou je Apple. Pod petíciu sa už podpísalo takmer 9 000 signatárov.

Nejde pritom o prvý spor, ktorý Apple viedol kvôli svojmu presvedčeniu, že nejaké logo poškodzuje jeho značku – aj v prípade, že logo či zameranie značky neboli s Apple totožné. V minulosti už mali tú česť nórska politická strana Fremskittpartiet aj cyklotrasa v Nemecku.

Zľava doprava: Fremskittpartiet a cyklotrasa Apfel Route

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Creative Cloud pre tímy

Predstavte si, že by váš tím mal tie najlepšie nástroje. Predstavte si, že by vám šetrili čas vďaka…
pokračovanie článku

Photoshop pluginy, ktoré šetria čas II.

Pri práci s náročným softvérom vždy poteší, ak sa človeku podarí nájsť nejakú tú skratku. Veľakrát to dokáže nielen…