Aplikácie pre grafikov na Android tablety

Nedávno sme na DeTePe písali o aplikácii, ktorá prináša nový level využívania iPadu ako grafického tabletu. Tá je však zatiaľ dostupná len pre platformu Mac. A čo napríklad taký Android a tablety? Žiaden strach, tu sú tipy na aplikácie špeciálne pre Google OS. A nie je ich málo.

Sketchbook

unnamed

Začneme hneď skraja, azda najpopulárnejšou medzi Android aplikáciami, ktoré slúžia na kreslenie. Sketchbook Pro ponúka svojim používateľom vcelku pestré možnosti. Okrem profi nástrojov na skicovanie či maľovanie, 60 presetov štetcov, layer blending a nastaviteľné vlastnosti štetca. To všetko v intuitívnom rozhraní.

Cena: 3,32 €

Sťahujte tu.

 

Paperless

unnamed-1

Paperless je aplikácia, ktorú môžete využívať tak na kreslenie či skicovanie ako aj na maľovanie vodovými farbami, pierkom, ceruzkou a štetcami. Viete si nastaviť aj veci ako hrúbku linky, veľkosť, priehľadnosť a smoothing. Hotové artworky môžete ukladať vo formáte PNG a nechýba ani možnosť „pochváliť sa” svojimi výtvormi na Facebooku.

Cena: 1,50 €

Sťahujte tu.

 

Sketcher Lite

sketcher

Bezplatná aplikácia, ktorá ponúka to najnutnejšie. Obsahuje jedenástku štetcov, nástroj pre výber farby a gumu. Skice, ktoré vytvoríte, môžete odosielať e-mailom či MMSkou.

Verzia Pro za 1,06 € ponúka ďalšie funkcie ako nastaviteľnú veľkosť plátna či zoomovanie.

Sťahujte tu.

 

Skitch

ill-skitch-v2-1

Vec z dielne Evernote dostupná zadarmo. Môžete v nej skicovať, resp. pridávať poznámky do existujúceho obrázku a následne ho zdieľať s ostatnými. Pre download a využívanie aplikácie je potrebné mať aktivovaný účet v službe Evernote (ktorý je tiež zadarmo).

Sťahujte tu.

 

Fresco Paint Pro

unnamed-1 unnamed

Mobilné umelecké štúdio pre Android. Aplikácia s týmto popisom vám ponúkne slušnú paletu štetcov, filtrov a efektov, s ktorými môžete pracovať. Fresco Paint Pro vašu prácu automaticky ukladá každý pár minút. Tieto súbory si môžete následne exportovať do PSD formátu a pokračovať v začatom už na desktope či laptope. Aplikácia je dostupná aj vo verzii Fresco Paint Lite, ktorá je bezplatná.

Cena: 2,99 €

Sťahujte tu.

 

Auryn Ink

unnamed

Appka na maľovanie, ktorá sa zameriava na tvorbu realistických vodovkových malieb. V digitálnej podobe simuluje rôzne faktory, ktoré sú dôverne známe ľuďom maľujúcim vodovými farbami (vlhkosť plátna, suchosť farby, rozpíjanie). Ide o zaujímavé spojenie tradičných techník s digitálnou technológiou.

Cena: 0,76 €

Sťahujte tu.

 

Pose Tool 3D

unnamed unnamed-1

Aplikácia Pose Tool umožňuje vytvárať rozličné pózy mužského či ženského 3D modelu. Ide o ďalší užitočný nástroj pokiaľ ide o referencie k projektu. Súčasťou aplikácie je aj detailná mapa svalov, ktorá je dostupná v rámci tzv. anatomy módu.

Cena: 5,15 €

Sťahujte tu.

 

Handy

unnamed unnamed-1

Nakresliť ruku môže byť vcelku oriešok. Práve v tomto vám môže pomôcť aplikácia Handy, ktorá obsahuje databázu 24 póz, ktoré možno aplikovať na ľavú či pravú ruku. To všetko v 3D. Vďaka implementovanému svetelnému systému vám Handy podá pomocnú ruku aj pri tieňovaní, resp. nasvietení scény. Dobrá správa – na obzore sú ďalšie updaty, ktoré okrem iného pravedepodobne rozšíria aj ponuku póz.

Cena: 2,16 €

Sťahujte tu.

 

MARA3D Facial Expressions

unnamed

Aplikácia poskytuje svojim používateľom cenný referenčný materiál v oblasti výrazov tváre. V základnej Lite verzii obsahuje 6 rôznych výrazov – stačí si zvoliť požadovanú emôciu a potom doľaďovať, kým nebudete s výsledkom spokojní.

Lite verzia: zdarma

Cena plnej verzie: 2,19 €

Sťahujte tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Cover – neviditelná ochrana

Koncept obalového designu minerálního deodorantu bez přidaných umělých vůní, se silným antiseptickým účinkem a hojivými schopnostmi, je určený pro…