Adobe XD prichádza s updatom pre rok 2017

Adobe softvér na tvorbu prototypov bol predstavený zhruba pred rokom a spoločnsoť teraz prichádza s čerstvým updatom. Čo možno očakávať v novej verzii?

Nestrácať prehľad v spätnej väzbe a pripomienkach k dizajnu. So zámerom urobiť túto časť prehľadnejšiu sa rozhranie komentárov presunulo od hlavnej časti do oddeleného priestoru. Zároveň je možné prepínať medzi nevyriešenými a vyriešenými komentármi, či opätovne otvárať vyriešené pripomienky.

Používatelia konečne získali prístup k lupe. Zoomujete klasicky kliknutím a odzoomovanie funguje v kombinácii s klávesou alt. Potrebujete sa na niečo detailne pozrieť iba na chvíľu? Stačí podržať ctrl+space a následne opätovne pustiť, aby ste sa vrátili k predošlému nástroju.

Aktuálne je možné aj kopírovanie a vkladanie vektorových prvkov z Photoshopu či Illustratoru pomocou selekcie a následného skopírovania. Šikovnou pomôckou je funkcia Align to Pixel Grid, ktorá vám – ako už názov napovedá – jednoducho zarovná podľa gridu. Novinkou, ktorá poteší je aj možnosť uzamknúť pomer strán pri transformáciách prvkov dizajnu.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové logo mesta Příbram ide pod povrch. Doslova.

Erby kedysi predstavovali kľúčový prvok vo vizuálnej identite. Nielen v prípade šľachtických rodov, ale aj pri mestách či obciach. Súčasná…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Drops

Kapky jarního deště, kruhy na vodě, čerstvost a chlad… To vše inspirovalo designéra Yaroslava Zheleznyakova k tomu, aby navrhl zajímavý tvar…
pokračovanie článku

Redesign Pepsi Twist

Pepsi Twist je cola s citronovou příchutí, která se prodává pouze v některých Evropských státech a Jižní Americe a Asii.
pokračovanie článku

NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2017 vyhlášena!

Letos soutěží produktový a industriální design! Soutěží práce, které vznikly po 1. lednu 2015, a které nebyly přihlášeny do některého z předchozích ročníků Národní…