Adobe XD prichádza s updatom pre rok 2017

Adobe softvér na tvorbu prototypov bol predstavený zhruba pred rokom a spoločnsoť teraz prichádza s čerstvým updatom. Čo možno očakávať v novej verzii?

Nestrácať prehľad v spätnej väzbe a pripomienkach k dizajnu. So zámerom urobiť túto časť prehľadnejšiu sa rozhranie komentárov presunulo od hlavnej časti do oddeleného priestoru. Zároveň je možné prepínať medzi nevyriešenými a vyriešenými komentármi, či opätovne otvárať vyriešené pripomienky.

Používatelia konečne získali prístup k lupe. Zoomujete klasicky kliknutím a odzoomovanie funguje v kombinácii s klávesou alt. Potrebujete sa na niečo detailne pozrieť iba na chvíľu? Stačí podržať ctrl+space a následne opätovne pustiť, aby ste sa vrátili k predošlému nástroju.

Aktuálne je možné aj kopírovanie a vkladanie vektorových prvkov z Photoshopu či Illustratoru pomocou selekcie a následného skopírovania. Šikovnou pomôckou je funkcia Align to Pixel Grid, ktorá vám – ako už názov napovedá – jednoducho zarovná podľa gridu. Novinkou, ktorá poteší je aj možnosť uzamknúť pomer strán pri transformáciách prvkov dizajnu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Limitovaná edice vody Santo Stefano

Santo Stefano je italská společnost, která od roku 1970 stáčí a prodává vodu ze svých zdrojů ve východní části regionu Kampánie v Itálii.
pokračovanie článku

Vyskúšajte si letterpress na workshope PRESSink

Dielňa sa koná v sobotu a nedeľu o 14:00. Čaká vás možnosť vytlačiť si vlastnú vec na tradičnom tlačiarenskom stroji. Víkend ako sa patrí.
pokračovanie článku

Christmas bundle s 99% zľavou!

Dnes pre vás máme tip na vcelku rozsiahly vianočný balíček. Heybundle dali dohromady kolekciu plnú fontov, vektorov, vzorov…