Ach, tie obaly – IV. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie, ak je navyše zaujímavý, či dokonca vtipný. Vtedy zaručene upúta pozornosť zákazníka hľadajúceho medzi regálmi. Po dlhšom čase vám opäť prinášame novú časť seriálu o prácach, ktoré predstavujú zaujímavé príklady vydareného obalového dizajnu.

Origami čaj

Zaujímavo poňatý návrh čajových vrecúšok. Kruhy, pyramídy – to všetko tu už bolo. Nathalia Ponomareva, ktorá je autorkou tohto balenia, šla pri svojej práci o čosi ďalej. Vrecká z jej produkcie tak spájajú dve veci, ktoré sú neodmysliteľne späté s Japonskom. Čaj a origami. Veľmi radi by sme videli viacero variácií.

tea

 

MILK

Teraz trošku úlet. To je totiž prvé slovo, ktoré mnohým napadne pri pohľade na tento tetrapak. Neuveriteľné je, že to nielen funguje ale má to aj klasický objem, na akí sú ľudia zvyknutí. Navyše, obal vyznávajúci programátorskú filozofiu what-you-see-is-what-you-get, môže tým najmenším stravníkom pomôcť s učením slovíčok.

milk

 

Džús v ovocnom kabáte

Pri šialenostiach ešte chvíľu zostaneme. Alebo ste snáď videli ovocný džús balený v niečom podobnom? Tento dizajn má ešte viac zdôrazniť fakt, že v ovocnom džúse to ovocie fakt je. Doteraz si mohli návštevníci potravín siahnuť na kiwi, banán a jahodu. Bohužiaľ len v Japonsku.

juice

 

Scanwood

Značka, ktorá je v Dánsku popredným výrobcom dreveného príboru, sa snaží svoje výrobky ponúkať originálne. Balenie pritom nie je žiadna výnimka. Nechýba vizuálny manifest ohľadom výroby produktov z prírodných materiálov. Drevené vidličky a nožíky akoby vyrastali zo zeme, kde sú zakorenené.

10scanwood

 

NYC Spaghetti

Až pôjdem niekedy v New Yorku na kúpiť cestoviny na večeru, musím sa dobre poobzerať po týchto. Nenechám si predsa ujsť príležitosť uvariť si v litri slanej vody Empire State Building. Aj keď bude len zo špagiet. Návrh tohto štýlového balenia pochádza od študenta dizajnu Alexa Creamera. Na dne krabice sa nachádza čosi ako odliatok, ktorý je otočený opačne, vďaka ktorému špagety vytvárajú obrazce.

13nyc

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube má svoje písmo

Služba nedávno predstavila svoj prvý vlastný font. Písmo pomenované príhodne YouTube Sans je inšpirované tlačidlom prehrávania.