5 aplikácií pre organizovanie Vášho času

Poznáte to. Jeden deň niet do čoho pichnúť, na ďalší deň neviete, kam skôr skočiť. Lenže ako z toho von? Kúpte si veľký nástenný kalendár s obrázkami mačiek, alebo… si vyberte jednu z time management aplikácii. :)

Keď sa vám kopia zadania a deadline sa blíži, nie je veľa času na plánovanie toho, čo dnes musím stihnúť a toho, čo dnes musím stihnúť menej. Našťastie, sú tu aplikácie, ktoré vám pomôžu s organizáciou vášho času. Dokonca vám môžu dať extra čas na kávu alebo čaj. Tu sú:

 

timebox3 timebox2 timebox

TIMEBOX

Názov odvodený od tzv. timeboxingu, ktorý je známy i pod názvom Pomodoro technika. Ide o to, venovať určitý čas práci na tasku a potom sa odmeniť pauzou. TIMEBOX to naplánuje za vás. Keď urobíte 25 minút na nejakom zadaní, „dovolí“ vám dať si päťminútovú prestávku.

Zopakujte to štyrikrát a dostanete 15-20 minútový oddych. Úlohy sú rozdelené na časti, ktoré je možno manažovať, čiže sa môžete sústrediť na určitú časť, miesto toho aby ste sa stresovali s celkom. Vďaka prestávkam budete navyše plní energie :).

Android
link na aplikáciu

 

home_2

TOODLEDO

To-do aplikácia s vtipným názvom, ktorá však umožňuje vytvorenie workspaceu, kam môžete pozvať ďalších ľudí, ktorí sa môžu podieľať na projekte. Úlohy môžete rozdeliť do kategórií a určiť ich prioritu. Zároveň vidíte, čo robia ostatní a dopĺňate ich vlastné to-do listy pre zrozumiteľnejšie rozdelenie taskov.

iPhone, iPad, Blackberry, Android
www.toodledo.com

 

mzl.gbgdyjoo.480x480-75

PRIORITIES

PRIORITIES nie sú iba ďalšou obyčajnou to-do aplikáciou. Áno, viem ako to znie :). Teraz vážne. PRIORITIES vám umožní rozdeliť si úlohu na menšie časti. To znamená, že si danú úlohu môžete rozplánovať na úroveň „step-by-step“, čo sa skvele hodí pri zadaniach, ktoré sú zložito štruktúrované a ich vypracovanie je značne zdĺhavým procesom.

Navyše, pôsobí to aj povzbudzujúco – vidíte, koľko z daného tasku máte už za sebou, čo vás môže pozitívne motivovať k ďalšej práci. Ak je teda percento postupu vyššie ako percento zostávajúcej roboty.

iPhone, iPad
handcarvedcode.com/apps/priorities/

 

1895d667db0a7e96afedb3a114031113

TODOIST

Prekážajú vám všetky tie zvončeky a alarmy, ktorými vás zakaždým time manager vydesí? Ak hľadáte jednoduchú aplikáciu, ktorá sa dá synchronizovať so všetkými vašimi zariadeniami, TODOIST je to pravé pre vás. Pod povrchom minimalistického layoutu sa skrývajú veľmi zaujímavé súčasti.

Všetko, čo potrebujete na organizáciu času tu nájdete v prehľadnej podobe. Nastavte si projekty, rozložte si ich na úlohy a tie na kroky. Ku každému z nich môžete priradiť deadline, vďaka čomu vám aplikácia pomôže určiť, čo má mať prednosť. Bonusové addony ako email pripomienkovač a synchronizácia s vaším kalendárom vás vyjdú na približne 22 eur mesačne.

Mac, iPhone, Android, Chrome, Firefox, Outlook, Thunderbird, web rozhranie
www.todoist.com

 

hero_evernote

EVERNOTE

Na záver asi jedna z najlepších a najznámejších aplikácií tohto druhu – EVERNOTE. Pretože slony nezabúdajú. A vy vďaka tejto appke odteraz tiež. Práve sem si môžete poznačiť všetky myšlienky; čokoľvek vám napadne. Nielen to. Svoje nápady môžete zaznamenať aj v audio forme. Niekedy je prosto jednoduchšie veci povedať ako ich zdĺhavo vyťukávať do klávesnice, či displeja.

Svoje poznámky si môžete rozdeliť do „notebookov“, ktorých názov je na vás. Následne vkladáte do zvoleného notebooku poznámky, kde si zapisujete všetko potrebné. Pripojíte obrázok, či audio prílohu a je to. Evernote pravidelne synchronizuje, takže ak ho máte nainštalovaný na viacerých zariadeniach, sú vám všetky materiály k dispozícii nech ste kdekoľvek.

iPad, iPhone, iPod Touch, Android, Blackberry, Windows Phone, WebOS (via App Catalog)
Mac OS X, Windows Desktop, Windows 8 (Touch), Safari, Chrome, Firefox
www.evernote.com/evernote/

 

Okrem tých, ktoré sú spomenuté v tomto článku existuje ešte mnoho aplikácií, ktoré vám viac či menej pomôžu s organizáciou vášho pracovného času. Niekomu môže vyhovovať väčšia asertivita aplikácie ohľadom časového rozvrhu a množstvo možností. Iný si vystačí s jednoducho navrhnutým programom so základnými funkciami. Treba vyskúšať a zistiť, čo je pre vás. A potom otestovať pred najbližším deadlineom :).

Miloslav Kučera

 

Ak sa vám článok páčil, hlasujte na vybrali.sme.sk

1 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Aloha

V této osvěžující designové výzvě se v polkadot design snažili vytvořit barevné a živé ilustrace, které odrážejí exotickou chuť nápoje Aloha,…
pokračovanie článku

Poslední týden do uzavření přihlášek!!!

Vyhrajte luxusní papír a tisk pro svou knihu! To je Book in Progress #4, soutěž o realizaci vaší knihy, doprovázená celodenní konferencí o knihách.